20.10.2021

Жителю Миколаївщини за незаконний вилов риби доведеться сплатити майже 45 тис гривень штрафу

У ніч на 19 жовтня в акваторії річки Південний Буг виявили браконьєра, який проводив лов риби забороненим знаряддям.

Про це повідомляє Миколаївський рибоохороний патруль.

Інцидент стався на р.Південний Буг поблизу с. Прибужжя Вознесенського району Миколаївської області.

Зловмисник проводив лов риби забороненим знаряддям – ості (1екз). У такий спосіб йому вдалося добути такі водні біоресурси: щука –10 екз. та рак – 3 екз.

Відмічається, що масове браконьєрство водних біоресурсів несе величезну загрозу національній екологічній безпеці України. Стримувальні важелі до сьогодні не діяли, як треба. Браконьєру простіше сплатити штраф, який становив 0,000001 % від його заробітку.

Але, як відомо, 6 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України збільшив таксу для обчислення шкоди, заподіяної браконьєрами при вилові риби.

Відтепер за незаконний вилов раків треба буде заплатити в 130 разів більше, карася сріблястого – в 93 рази, окуня – у 186 разів, такий же підхід стосується цілої низки інших водних біоресурсів.

«Виснаження рибних запасів несе значно більшу загрозу, ніж видається. Масовий незаконний вилов, неконтрольоване забруднення водойм веде до радикального зменшення здатності риб до відтворення, що в деяких випадках означає їх повне знищення. Тому державна політика щодо незаконного рибальства буде жорсткішою», — говориться в повідомленні.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.