22.08.2021

Жителі Кінбурнської коси виступили проти закриття стаціонарного відділення пошти

У селі Покровка, яке розташоване на Кінбурнському півострові Очаківської міської територіальної громади, що на Миколаївщині, ініціативна група з-поміж місцевих жителів виступає проти трансформації поштового відділення акціонерного товариства «Укрпошта» у пересувне. 

Поштове відділення акціонерного товариства «Укрпошта», що розташоване у селі Покровка, обслуговує весь півострів у межах Миколаївської області — саму Покровку, а також села Василівку та Покровське. Загалом тут працюють одна начальниця відділення поштового зв’язку та два листоноші сіл Василівка і Покровське. Їм надійшло повідомлення про вивільнення до 30 вересня у зв’язку з трансформацією відділень.

У ситуацію втрутився міський голова Очакова Сергій Бичков. Влада Очакова пропонує передати забезпечення відділення на баланс громади.

«Ми їм пропонуємо: будівлю ми залишаємо за вами тут, я готовий взяти на роботу листоношу, але тільки б тут не забирали людину, яка б здійснювала операції з приймання пенсії, передачі, розвезення і так далі, ми готові на конструктив. Якщо треба, буде окрема автівка для листоноші, щоб її возити, ми й це знайдемо, це соціалка, вона важлива і ми не збираємося відступати. Це не звичайне село в Україні, це специфічний район, вода — найкоротший шлях», — сказав Сергій Бичков.

Листоноша села Василівка Зоя Бородіна працює у відділенні пошти 25 років. У своєму селі обслуговує 53 пенсіонери та чотири матері, які отримують виплати на дітей. Для неї ця робота — можливість отримати додаткові гроші до пенсії.

«Багато пенсіонерів та дітей газети одержують. Василівка найбільше з усіх сіл одержує газети, посилки, листи на замовлення. Пенсію приношу кожному у двір, а також — дитячі гроші», — розповідає поштарка Зоя Бородіна.

Люди проти закриття чи трансформації його, через це виникнуть незручності, говорять місцеві жительки Сніжана Кравчук та Віра Яновська.

«Ми все платимо через пошту, навіть елементарні послуги, пенсію ми знімаємо вже з картки, посилку ліки елементарно, що діти присилають ми не можемо ніде більше взяти, бо автобусом передати 100 гривень коштує», — розповідає Сніжана Кравчук.

Зі слів директора миколаївської дирекції «Укрпошти» Єгора Косорукова, він отримував звернення від громади 13 серпня з проханням не закривати відділення пошти та надіслав відповідь про те, що його планують лише трансформувати. Також, технічно передадуть до Херсонської дирекції.

«З Миколаєва до Покровки Очаківського району в рази більша відстань, ніж з Херсона в той самий населений пункт. У даному населеному пункті послуги будуть надаватися або з нового автомобіля, який ми придбали та обладнали, відповідно до необхідного надання послуг. Або це буде робитись в будівлі відділення, або це буде відбуватись в іншому приміщенні, яке, можливо, нам надасть місцева влада», — говорить Єгор Косоруков.

Щодо ініціативи Очаківської влади, зі слів Косорукова, ніяких вказівок від київського керівництва до Миколаївської дирекції не надходило. Вони не зможуть взяти державне майно на баланс.

Запустити проєкт «Пересувні відділення поштового зв’язку» планують з першого листопада 2021 року.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.