22.02.2019

Жителі Миколаївської області можуть скористатися програмою відшкодування коштів на оплату послуг няні для дитини

З початку 2019 року новоспечені батьки можуть скористатися ще одним видом соціальної урядової допомоги – програмою «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога молодим сім’ям, які виховують дітей віком до 3-х років.

Про це розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

 «З 1 січня цього року ми маємо нову програму «Муніципальна няня». Це ще один із видів державно-соціальної допомоги сім’ям з дітьми – поряд з пакунком малюка, який було успішно запроваджено минулого року та виплатою допомоги по догляду за дитиною до трьох років. Суть нової програми проста — відшкодування коштів на  отримання послуг муніципальної няні. Для цього батьки або піклувальники укладають письмовий договір з нянею, при чому нотаріальне завірення для нього необов’язкове», — зазначає Оксана Єльчієва.

Так, крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні — незалежно від того виходить батько/мати/піклувальник на роботу чи залишається у декретній відпустці. 

«Після укладення договору батьки або піклувальники мають право звернутися до управління соціального захисту населення і подати необхідний пакет документів — заяву про надання допомоги, копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, тата чи опікуна, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо), а також свій розрахунковий рахунок у банку, щоб отримати на нього кошти. Після цього органом соцзахисту приймається рішення щодо компенсації цих послуг у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Наразі ця сума складає 1626 гривень на місяць», — пояснила Оксана Єльчієва.

Очільниця обласного департаменту соціального захисту населення зазначила, що такий вид допомоги  зацікавив і батьків, і тих, хто надає або ж бажає надавати послуги няні. Відповідно до чинного законодавства муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), юридична особа, яка надає послугу догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти.

«Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії. На даний час всі підрозділи управління соціального захисту населення готові до надання такої компенсації – ми запрошуємо і чекаємо всіх охочих,  надаємо роз’яснення, як це правильно зробити і готові допомогти», — резюмувала Оксана Єльчієва.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *