13.11.2020

Житомир і Чернігів відмовляються вводити карантин вихідного дня

Влада Житомира вважає, що карантин не знизить темпів поширення коронавірусу, а в Чернігові стурбовані впливом на економіку.

Карантин вихідного дня не знизить темпів поширення коронавірусу. Про це заявив мер Житомира Сергій Сухомлин на засіданні виконкому в п’ятницю, 13 листопада.

Він додав, що введення карантину було одним з питань на засіданні, але його зняли з розгляду.

З огляду на те, що при вибірковому тестуванні працівників міськради на антитіла до COVID-19 виявилося, що 40% вже перехворіли безсимптомно, можна зробити висновок, що реальна статистика захворюваності в десятки разів відрізняється від офіційної, підкреслив Сухомлин.

У свою чергу виконком Чернігівської міськради направив звернення в Кабмін і Раду про скасування карантину вихідного дня з посиланням на збитки підприємців і населення від введення таких заходів.

Впровадження жорстких карантинних заходів відбулося без будь-якого дослідження, яким чином карантин вихідного дня вплине на динаміку поширення COVID-19, кажуть у міськраді і додають, що бюджет міста в результаті введення карантину вихідного дня в листопаді зазнає суттєвих втрат на додаток до втрачених 200 млн гривень через попередні карантинні обмеження.

«Підприємці зазнають збитків, працездатне населення залишиться без роботи і засобів для існування, а місцевий бюджет втратить значну частину надходжень», — сказано у зверненні.

У зв’язку з цим влада Чернігова просить скасувати постанову про введення карантину вихідного дня і передати повноваження щодо встановлення карантину органам місцевого самоврядування з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *