07.09.2021

Забудова Кінбурнської коси неминуча: з заповідної зони хочуть зробити Коблево-2

Жителі с.Покровка Очаківської територіальної громади виступають проти прийняття нового генерального плану села.

Люди переконані, що розширення території сіл на Кінбурнській косі в Миколаївській області загрожує знищенням унікальних природно-заповідних територій внаслідок забудов. У своїй заяві жителі села Покровка відзначають, що підтримають тільки той проект нового генплану, який буде гарантувати неможливість зміни цільового призначення приєднаних земель.

«В основі нового генерального плану села Покровка лежить збільшення площі в 3,3 рази за рахунок перенесення меж в бік моря з безпосереднім виходом на берегову смугу. Землі приєднання — це найбільше в Європі орхідних поле, унікальний грязьовий острів, місця гніздування і зимівлі 240 видів птахів. Всі ці території входять до складу Національного та Регіонального парків », — наголошується в заяві.

З економічної точки зору таке збільшення площі села вигідно територіальній громаді, оскільки бюджет буде поповнено податком на землю. Однак є великий ризик перерозподілу землі, оскільки у Національного парку не завершений процес щодо відведення земельних ділянок в постійне користування, а у Регіонального парку взагалі відсутні документи на межу і землю. Таке припущення випливає внаслідок вивчення наданої документації, консультації з фахівцями із земельних питань, ознайомлення з підсумками журналістських розслідувань. Тому ініціативні громадяни просять державні органи влади, зокрема, прискорити оформлення всіх необхідних документів Національного та Регіонального парків.

«Сьогодні на цих землях не можна будуватися, оскільки це забороняють і статуси парків, і сільгосппризначення ділянок. Але як тільки недооформлення земля увійде до складу села, з’являються ризики зміни цільового призначення і парки не зможуть відстояти її через суди. Господарське освоєння нових територій може призвести до втрати жителями села пасовищ, питної води, унікальності природи, екологічні втрати можуть скласти мільярди гривень. Саме тому ми виступили проти цього генплану », — пояснюють мешканці с.Покровка.

Люди переконані: те, що забудова приєднаних земель буде проведена, підтверджує як сам текст генплану, так і сумний досвід сіл-курортів Коблево і Рибаківка. Люди не вірять в слова голови Очаківської територіальної громади С.М.Бічкова про те, що приєднані землі залишаться в недоторканності.

У самій заяві перераховуються причини недовіри обіцянкам глави ОТГ:

  • в порушення п.1 ст.54 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища» староста нашого села був призначений вольовим рішенням С.М.Бічкова. Сьогодні замість захисту інтересів жителів він виконує функції «наглядача», що обурює переважна більшість людей;
  • в порушення п.8 постанові Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 №989 громадські слухання були проведені в Очакові, а на нашу законне прохання перенести їх в село Покровка С.М.Бічков не відреагував;
  • в порушення ст.7, 8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» С.М.Бічков сфальсифікував результати голосування шляхом обліку 779 голосів людей, які не тільки не проживають в селі, але і не були учасниками громадських слухань.

«Ми, жителі села Покровка, визнаючи необхідність прийняття нового генплану, підтримаємо тільки той проект, в якому буде гарантована неможливість зміни цільового призначення приєднаних земель», — відзначають ініціативні громадяни.

Вони пропонують такі варіанти, як вийти із цієї загрозливої ​​і зараз кризової ситуації:

  • Верховна Рада України, включаючи природоохоронні території до складу територіальних громад, забороняє їх входження в межі населених пунктів;
  • спочатку парки закінчують оформлення своєї землі, а потім вона включається до складу села;
  • депутати ОТО вводять в генплан, СЕО та Статут ОТО мораторій на зміну цільового призначення землі до моменту закінчення її оформлення парками, а потім вже вона включається до складу села.

Джерело: FaceNews.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *