05.07.2021

За добу на Миколаївщині гасили 4 пожежі сухостою

3 липня підрозділи Головного управління ДСНС України у Миколаївській області загасили 4 пожежі сухої трави, чагарників та сміття на відкритій території.

Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

У м. Миколаєві горіло на вул. Маячна, вільна та на проспекті Центральному, також у смт Казанка Казанківської територіальної громади Баштанського району на загальній площі 330 кв. м. На всі виклики забезпечене оперативне реагування державних пожежно-рятувальних частин.

Рятувальники закликають громадян не провокуваи пожежі в екосистемах.

Пожежі – найбільш масові і розповсюджені лиха: вони відбуваються практично в усіх районах нашої  країни, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі і  споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди.

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути — кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.

Аби уникнути подібного, слід пам’ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – небезпечні.

Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:

—   не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень

—  не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом

— з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню

—  якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини

—  гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами

—   під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу

—   будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас

—  після виходу із осередку пожежі негайно поінформуйте місцеву пожежно-рятувальну службу за телефоном «101» про місце, масштаб та характер пожежі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *