27.08.2021

За добу на Миколаївщині 5 разів горіли суха трава, очерет та сміття

27 серпня рятувальники Головного управління ДСНС України у Миколаївській області 5 разів залучались до гасіння пожеж на відкритих територіях. Горіли: суха трава, очерет, чагарники, сміття на загальній площі 7 га.

Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Вогневі випадки зареєстровані у Баштанському (2 пожежі) та Миколаївському (3 пожежі) районах.

На всі випадки забезпечене реагування підпорядкованих підрозділів.

Шановні громадяни, пам’ятайте, спалювання сухої рослинності або її залишків не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й призводить до інших негативних наслідків, загрожуючи життю та здоров’ю людей!

Нагадаємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні чи іншої рослинності передбачаються штрафи: за порушення вимог пожежної безпеки в лісах – від 1530 грн до 4590 грн; за пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до пожежі – від 4590 грн до 15300 грн; за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок з природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках – від 3060 грн до 6120 грн; Також закон вносить зміни й до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України. Відтепер штрафи за забруднення повітря шкідливими для життя та здоров’я людей або для довкілля речовинами становитимуть від 30600 грн до 61200 грн. За знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом накладатиметься штраф від 91800 грн до 153000 грн.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *