30.08.2021

Землю лісового фонду площею 1,2 га, яку передали в приватну власність, вимагають повернути

Прокуратура вимагає повернути державі земельні ділянки лісогосподарського призначення площею 1,2 га.

Про це повідомляє пресслужба Миколаївської обласної прокуратури.

Миколаївська обласна прокуратура звернулась до Жовтневого районного суду Миколаївської області з позовами про повернення у розпорядження держави земель державного лісового фонду загальною площею 1,2 га.
Установлено, що Мішково-Погорілівською сільською радою у 2019-2020 роках передано у приватну власність 10 громадянам земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд.
Водночас, вказані ділянки входять в межі земель державного лісового фонду та перебувають у постійному користуванні ДП «Миколаївське лісове господарство».
Крім цього, ці земельні ділянки розташовані в межах лісового заказника місцевого значення «Мішково-Погорілове», створеного на площі 180 га з метою збереження і відтворення багаторічних сосен, кущових дерево-чагарникових насаджень, чебрецю та безсмертника, які є цінними лікарськими видами рослин.
Відповідно до ст. 178 ЦК України, ст.ст. 56, 84 ЗК України, землі лісового та природно-заповідного фонду не можуть перебувати у приватній власності громадян.
З цих підстав, прокуратура у суді вимагає скасування незаконних рішень та повернення земель державі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.