02.09.2021

З 1 вересня почали діяти виключно електронні лікарняні

Медзаклади Миколаєва впроваджують електронні лікарняні листи. Паралельно людям видають їх паперові аналоги. Згідно з наказом МОЗ, з вересня лікарняні листи будуть функціонувати виключно в цифровій формі. 

Щоб отримати такий медичний документ, у пацієнта повинна бути укладена декларація з сімейним лікарем і довідка про офіційне працевлаштування.

За словами бухгалтера Вікторії Турченяк, електронний лікарняний потрапляє в електронний кабінет платника податків відразу після того, як його відкриють.

«Роботодавець може зайти в кабінет платника податків і побачити відкритий лікарняний. Протягом десяти днів необхідно призначити матеріальну допомогу з цього лікарняним листком », — зазначила фахівець.

За словами бухгалтера, на розмір і терміни надання матеріальної допомоги електронний лист непрацездатності не впливає. Тобто роботодавець повинен нарахувати свою частину компенсації в той же день, що і зарплату, а фонд соціального страхування — не пізніше, ніж через два місяці після виписки лікарняного.

«Комісію по соціальному страхуванню виплачують на підприємстві. Розмір матеріальної допомоги розраховується за середнім розміром заробітної плати », — розповіла Вікторія Турченяк.

В ЛШМД електронні лікарняні ввели з 1 серпня. Станом на 27 серпня зареєстрували 280 пацієнтів. Щоб уникнути помилок при оформленні листків непрацездатності, лікарі пройшли курс від фахівців медичної інформаційної системи.

Як зазначила медпрацівник Юлія Медведєва, паперові листки непрацездатності видавали на п’ять днів, після чого, при необхідності, людина повинна прийти в амбулаторію для його продовження.

При цьому електронні лікарняні відкривають на весь термін лікування, але не більше, ніж на 30 днів. При необхідності його можна продовжити.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я Ірини Шамрай, станом на 27 серпня електронні лікарняні оформляють не у всіх лікарнях міста, однак процес впровадження майже завершено.

Нагадаємо, що паперові лікарняні видаватимуть до кінця серпня, після чого будуть використовуватися виключно електронні.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.