26.06.2021

З 1 липня підприємців штрафуватимуть по-новому

З 1 липня податкова служба і Держпраці розпочнуть перевірки роботодавців України. Штрафуватимуть підприємців, які не оформили офіційно своїх працівників.

«Люди, які погоджуються на неофіційну зайнятість, позбавлені захисту соціально-трудових прав. Це право на нормований робочий день та безпечні умови праці, право на лікарняні та відпустку. Крім того, людину можуть звільнити в будь-який момент. На сьогодні кількість таких працівників становить понад 3 мільйони. Наше завдання — їх захистити», — сказав міністр економіки Олексій Любченко.

Нацплан щодо зниження рівня незадекларованої праці включає два етапи. Це інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування і перевірки роботодавців.

Інспектори праці вже проінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників. З 1 липня розпочинається етап інспекцій.

За порушення законодавства про працю штрафуватимуть на суму 10 мінімальних зарплат. 2021-го це 60 тис. грн. За повторне порушення протягом двох років — на 30 мінімальних зарплат за кожного працівника. Це 180 тис. грн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.