15.09.2021

Клімат змінюється, засуха наступає. На Миколаївщині обговорювали функціонування меліоративних систем

У зв’язку з глобальними змінами клімату в Миколаївській області спостерігається недостатній рівень використання наявного агроресурсного потенціалу, в результаті чого формується загроза прогресуючого опустелювання земель.

Зменшення негативного впливу погодних умов і нарощування виробництва сільськогосподарської продукції в значній мірі залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільськогосподарських культур.

Про це говорили під час проведення слухань «Актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем: практика та перспективи розвитку», які були організовані Комітетом ВР з питань аграрної та земельної політики слухання і пройшли в Снігурівці.

Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Черноморов повідомив, що в минулому році посуха призвела до втрати майже чверті прогнозованого врожаю і загибелі великої площі посівів.

«Це дійсно велика проблема, з якою зіткнувся весь південь, а саме степова зона України. З кожним роком аграрії будуть стикатися з проблемами з рівнем вологи, від якої залежить поліпшення і збільшення врожаю. Тому зараз виникла гостра необхідність створення законопроекту щодо відновлення зрошувальної системи », — сказав Артем Черноморов.

Крім того, продовжуючи обговорювати проект Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» № 5202-р, Артем Черноморов повідомив, що головним завданням даного законопроекту є стимулювання зрошення.

У свою чергу, Віталій Кім зазначив, що одним з факторів врегулювання стану зрошення земель області є якість води і ціна на електроенергію, яка повинна відповідати ринковій.

«Ми повинні створити всі умови для того, щоб підприємці могли продовжувати розвивати сільське господарство області», — підкреслив він.

В ході зустрічі порушувалися актуальні питання, які стримують зрошення в області, а саме: відновлення якості води; вартість подачі води на зрошення; відновлення та реконструкція зрошення, адже основна частина зрошуваної мережі побудована 50 років тому і потребує відновлення і модернізації; налагодження систем очищення; вдосконалення законодавчо-правової бази; недостатня і низька водність.

Проект рекомендацій, підготовлений за результатами слухань у комітеті, в установленому порядку буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Джерело: ІншеТВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.