25.06.2021

«Книжковий Арсенал» вперше став доступним для мешканців Миколаївщини

Через пандемію та карантинні обмеження у 2021 році ювілейний Х-й Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» вперше проводиться не тільки в “Мистецькому Арсеналі” у Києві.

Всеукраїнська громадська організація “Українська бібліотечна асоціація” та Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» започаткували спільний проєкт «Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці», завдяки якому 187 бібліотек у різних регіонах України та інших країнах світу 23 червня відкрили Посольства Книжкового Арсеналу. Кожна бібліотека підготувала власну програму заходів, до якої ввійшли запропоновані організаторами події в онлайн-форматі та регіональні бібліотечні заходи.

Відкрилося посольство Книжкового Арсеналу і у Миколаєві, в обласній бібліотеці для юнацтва за адресою вул. Велика Морська, 92. В перший день фестивалю підлітки, їхні батьки, вчителі, бібліотекарі взяли участь у вебінарі “Нам не давали інструкції: Q&A про ментальне здоров’я для підлітків”, який відбувся в рамках спеціальної підліткової програми “Просто цікаво, що буде в кінці”. Ця програма — це особливий простір для комунікації, спрямований на посилення голосу підлітка, на формування рівного спілкування між дорослими й дітьми. Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам. Під час прямого ефіру на YouTube каналі фестивалю психотерапевт, доктор філософії в сфері психології, співзасновник “Театру переселенця” Олексій Карачинський відповів на болючі запитання щодо поширених серед підлітків проблеми, надав практичні поради щодо приборкування панічних атак та істерик, подолання агресії та фобій, розвитку довіри до дорослих та мотивації до навчання, протидії булінгу та пошуку компромісів з батьками.

Також Миколаївське посольство “Книжкового Арсеналу” 23 червня завітало до Березанки, де в публічній бібліотеці Березанської селищної ради підлітки і молодь, дорослі і люди поважного віку зустрілися з миколаївською поетесою Тетяною Свірською, молодими письменницями Оленою Півненко та Анною Софіною. Олена Півненко, лауреатка Міжнародної німецько-української премії Олеся Гончара 2021 року за книгу-фентезі «Єлень: Пряжа долі», розповіла, що саме спонукало її до літературної творчості: “У 14-річному віці вирішила, що маю зробити те, що я вмію робити найкраще — це написати книгу. Бо писати легше, ніж говорити”. Присутні переглянули авторські буктрейлери на цикл романів “Єлень”, створених у жанрі фентезі, основаних на скандинавській та слов’янській міфологіях, в яких сплетені відносини богів і смертних. Анна Софіна, володарка спеціальної відзнаки “Коронація слова – 2020” за твір-антиутопію “Лавка продажу дітей” поділилася історією написання для своєї донечки казок, одна з яких ввійшла до видання “Дивозбірка для допитливих дітей”. Після демонстрації буктрейлера за казкою “Шлях до сонця” підлітки пограли в гру “Пізнай героя”. А перегляд буктрейлера за “Лавкою продажу дітей” викликав дискусію в залі щодо того, з якого віку можна рекомендувати до прочитання цю книгу, чи завжди жанр антиутопії — це стрес, біль, страх, як у сюжеті зображені відношення батьків до дітей.

Тетяна Свірська акцентувала увагу присутніх на своєму баченні  відповідальності письменника за літературне слово, за можливі дії читача після прочитання книги. Своїми творами — поезіями, казками — вона намагається мотивувати до спостереження за навколишнім світом, оточенням та природою. Тетяна зачитала уривок із “Подорож у Дивне або Нова Казка”, яку було обрано переможцем ХІІ обласного конкурсу “Краща миколаївська книга” у номінації “Краще видання для дітей та юнацтва”, емоційно продекламувала декілька ліричних поезій про рідний край, природу, відносини між людьми.

Мешканці Березанської громади отримали безліч яскравих вражень, змогли поспілкуватися індивідуально з письменницями, отримати на згадку від авторок закладки з побажаннями та автографами, зробити селфі, купити книги.

А миколаївців в рамках  проєкту “Книжковий Арсенал у твоїй бібліотеці”  організатори запрошують на стріми “Канон українських письменниць: давні та нові імена” з нагоди виходу книжки “Бунтарки: нові жінки і модерна нація”,  “Як їсти, пити та чути українською?” з нагоди виходу книжки “Чути українською” Ольги Дубчак за участю авторки та Соні Сотник, ведучої ранкового шоу “Камтугеза” на Radio ROKS, онлайн-дискусію “Постапокаліпсис сьогодні: виживання в новій реальності” за коміксами “Кода” Саймона Спаррієра і Матіаса Берґари, “Пташеня” Дарсі ван Полгіста й Ієна Бертрама, “Академія “Парасоля” Джерарда Вея і Габріеля Ба, голосні читання творів Віри Марущак “Життєві історії” з ілюструванням оповідань та вікторинами, літературний weekend від літературно-музичного об’єднання “Молодість у віршах”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.