30.08.2021

Коли людині, яка перехворіла коронавірусом, варто пройти вакцинацію

В ході онлайн-брифінгу в ОДА головний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко розповів, коли людині, яка перехворіла коронавірусом, варто пройти вакцинацію.

«Імунний статус людей відрізняється. Є певні напрацювання, рекомендації ВООЗ, де вказується, що навіть якщо в сім’ї у когось виявили ковід, а інший член сім’ї хоче пройти вакцинацію, то це невірно, оскільки імунітет не може бути відпрацьований за 4-5 доби. В такому випадку як мінімум потрібно почекати 14 днів, і якщо людина здорова, він може вакцинуватися ».

Що стосується тих, хто перехворів, точно не визначено, скільки тримається імунітет. В середньому рекомендовано вакцинуватися через 7 місяців.

Щодо того, на скільки зберігається імунітет у вакцинованих людей і коли їм потрібно проходити повторну вакцинацію, то Клочко зазначив, що питання лежить в соціально-економічній площині можливості держави. На сьогодні мова йде про необхідність максимально припинити поширення ковіда, створити колективний імунітет. Як справи йтимуть далі і як на це реагувати — буде зрозуміло пізніше. Зараз же завдання — вакцинувати якомога більше людей, щоб розірвати ланцюг заражень.

Джерело: svidok.info

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *