08.09.2021

Кому і що варто декларувати. Пояснює миколаївський податківець

Держслужбовці, депутати різних рівнів та члени їхніх родин не мають права скористатися можливістю задекларувати нелегалізовані доходи.

Про це під час брифінгу повідомив начальник головного управління державної податкової служби у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв.

«Спочатку була така критика, що це буде можливість задекларувати корупційні доходи та інше. Держслужбовців, депутатів місцевого самоврядування це не стосується, тільки громадян, які працездатні і певний час десь працювали«, ‒ розповів Дмитро Прокоф’єв.

З його слів, задекларувати можна нерухомість, транспортні засоби, грошові активи, цінні папери, ювелірні вироби тощо. Законом встановлені відсоткові ставки у розмірі п’яти відсотків для загальних активів та дев’яти відсотків для закордонних активів.

За словами Дмитра Прокоф’єва, громадянам не потрібно декларувати подарунки, отримання спадщини, заробітну платню, отриману у конвертах. Походження цих грошей податковою не перевірятиметься.

Декларувати криптовалюту також не потрібно, оскільки в Україні немає нормативно-правової бази для оподаткування і відстеження цих операцій.

«Морякам, які працюють на іноземні компанії, тобто вони не сплачують податки в Україні і не отримують доходи в Україні, але мають майно або є гроші. Я б рекомендував задекларувати ці доходи або нерухомість«, ‒ сказав Дмитро Прокоф’єв.

Подаватиметься декларація виключно в електронному вигляді.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.