14.08.2019

Конкурси з концесії держстивідорів в портах Ольвія та Херсон можуть бути оголошені найближчим часом

У середу, 14.08.2019 р. на засіданні Кабінету міністрів України було ухвалено рішення про проведення конкурсу з пілотних проектів концесії в портовій галузі.

Рішення Кабміну дає «зелене світло» оголошенню концесійних конкурсів, переможці яких можуть бути визначені ще до кінця поточного року.

«Рішення Кабінету міністрів ставить крапку в тривалому і напруженому процесі підготовки пілотних концесійних проектів. З цього моменту для портової галузі України стає доступним новий для нас, але такий, що добре зарекомендував себе в Європі і світі інструмент залучення інвестицій в інфраструктурні проекти, — концесія. З моменту офіційного оголошення конкурсів у потенційних інвесторів, а їх зараз налічується більше 20, буде 60 днів для подачі заявок. Протягом 45 днів конкурсна комісія має визначити переможців», — розповів про подальший перебіг реалізації проектів керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс. За його словами, пілотні концесійні проекти дозволять залучити в розвиток перевалочних потужностей в портах Ольвія і Херсон близько 65 млн дол.

Паралельно з узгодженням конкурсних умов, консорціум міжнародних консультантів, сформований ЄБРР і IFC, провів велику роботу з інвесторами в Україні та за кордоном. Потенційні учасники конкурсів отримали вичерпну інформацію про об’єкти концесії, умови проведення конкурсів. Це дозволить їм своєчасно підготувати необхідну документацію та подати заявки на участь у конкурсі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *