09.12.2021

КП «Ольшанське» нанесло збиток довкіллю на 170 тисяч гривень

При перевірці додержання вимог природоохоронного законодавства Комунальним підприємством «Ольшанське» встановлено, що каналізаційно-насосні станції на об’єктах підприємства не працюють, очисні споруди знаходяться в аварійному стані.

Фактично скид стічних вод до річки Південний Буг здійснюється без будь-якої механічної або біологічної очистки, з використанням рельєфа місцевості, що є порушенням статті 35 Закону України «Про охорону земель», статей 44 та 70 Водного кодексу України.

Також відібрані проби води у річці Південний Буг безпосередньо у місці скиду зворотних вод з очисних споруд каналізації та на відстані 500 метрів вище та нижче місця скиду. Зафіксовано перевищення дозволеної до скиду концентрації забруднюючих речовин по азоту амонійному, фосфатам, залізу загальному, сульфатам, хлоридам, нітритам, нафтопродуктам, завислим речовинам та іншим, що є порушенням Водного кодексу України та умов дозволу на спеціальне водокористування. Крім того, встановлено перевищення обсягу фактичного скиду забруднюючих речовин встановленому дозволом.

Таким чином, внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, навколишньому природному середовищу заподіяно шкоду у сумі 170 073,90 гривень.

З метою відшкодування збитків керівництву підприємства направлено претензію, відповідальні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.