25.06.2021

Краєзнавці досліджують місця вічного життя на Миколаївщині

Краєзнавці продовжують досліджувати місця вічного життя на території Миколаївської області. Цим терміном вони називають місцевість, на якій безперервно проживали різні покоління людей, які передавали один одному певний культурний досвід.

Часові проміжки між появою людей на таких місцях і до сьогодення можуть сягати тисячі років. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів краєзнавець, директор Миколаїв-Сіверсового музею Юрій Ковальський.

За словами Юрія Ковальського, одне з місць вічного життя на Миколаївщині ‒ це територія Сіверсового маяка. Люди почали обживати цю місцевість ще в V-VI столітті до нашої ери.

«Це епоха енеоліту, через епоху бронзи, далі ‒ антична епоха, римський час, Середньовіччя, козацький зимівник, а після нього був редут Кримської війни. І на кінець там була лінія фронту при визволенні Миколаєва», ‒ розповів Юрій Ковальській.

Сам Сіверсовий маяк на цій місцині побудували в 1864 році. З нього лиман проглядається на 18 кілометрів.

Неподалік маяка, на Павлавій балці, краєзнавець Віктор Мних разом із Юрієм Ковальським віднайшли козацький зимівник ‒ поселення, в якому жили козаки під час мирного періоду. Його віднайшли за допомогою карти адмірала Тамілова, яку він накреслив у 1775 році.

За словами Віктора Мниха, козаки використовували цей зимівник не лише як місце проживання, а й для утримання та випасання худоби. Відповідно до віку знахідок на цьому зимівнику, його побудували задовго до приходу Російської імперії на територію сучасної Миколаївщини.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.