19.12.2019

Кінець року чи кінець строку? Як миколаївські депутати приймають виборців

Представниками Агенства економічного розвитку  з вересня по грудень 2019 року проведено перевірку здійснення прийому громадян представниками депутатського корпусу Миколаївської міської ради VII cкликання.

До перевірки включено: наявність і достовірність  інформації про депутатів на сайті міської ради, зокрема інформація про розміщення приймалень, номера телефонів, дні та години приймання громадян, відповідність графіків і місця проведення прийомів громадян дійсності, огляд приймалень, особисте спілкування та особисті зустрічі з депутатами та їх помічниками.

Спілкування було різним. І не з усіма. Але нам вдалося поспілкуватися тим чи іншим способом з 49 депутатами (90,7 %). Результати є доволі невтішними. 

Деякі депутати (Олег Грипас, Сергій Карцев, Олег Крісенко, Олександр Малкін, Наталя Манзюк) призначили нам зустріч  на 12-18 грудня 2019 року. 

Почнемо з контактних даних, розміщених на ОФІЦІЙНОМУ сайті Миколаївської міської ради: адреси, годин приймання громадян та телефону. 33,3% з окреслених телефонів не працюють, не відповідають (телефонували у різний час, різні дні та, звичайно у заявлені години прийому не один раз) або відключено. Це телефони 18-ти депутатів. Так, взагалі ми не змогли додзвонитися через зазначені вище причини до Вячеслава Апанасенка, Юрія Гранатурова, Олександра Гусєва, Анатолія Дюміна, Володимира Євтушенка, Костянтина Картошкіна, Сергія Карцева, Олени Кісельової, Ігоря Концевого, Олега Крісенка, Тетяни Кучеревської, Світлани Ласурії, Олександра Малкіна, Наталі Манзюк, Федора Панченка, Олександра Рєпіна, Олега Солтиса, Сергія Шульгача.

Є депутати, які змінили адреси приймальні та/або телефони. Зокрема, це Наталя Горбенко, Артем Грозов. На офіційному сайті міститься застаріла інформація. Водночас, за попередніми місцями приймання надають повну інформацію про нове місце приймання.

За заявленими на сайті міської ради телефонами таких депутатів як Олександр Бурганенко, Лариса Веселовська, Наталя Горбенко, Олега Грипаса, Ігор Дятлов, Владислав Єнтін, слухавку взяли помічники (до речі також цікава інформація, яка, на нашу думку, має бути розміщена на офіційному сайті, у вільному доступі).

Від помічників Олександра Бурганенка, Лариси Веселовської, Наталі Горбенко, Ігоря Дятлова, Владислава Єнтіна, Павла Зоткіна, Анатолія Петрова, Світлани Таранової, ми отримали доволі детальну інформацію про місцезнаходження депутата, можливість зустрічі з ним, можливість розмови з ним тощо. 

Мають місце випадки, коли приймання громадян ведуть в основному або лише помічники депутатів (Олександр Бурганенко, Лариса Веселовська, Наталя Горбенко, Олег Грипас, Ігор Дятлов, Владислав Єнтін, Тетяна Казакова, Сергій Кантор, Анатолій Петров, Світлана Таранова, Андрій Яковлєв). 

Помічники таких депутатів як Олег Грипас та Костянтин Картошкін взагалі не надали жодної інформації. Також просили не телефонувати й не турбувати їх більше.

А ось у Павла Зоткіна працює й помічник, й сам депутат за зазначеною адресою і у зазначені години завжди присутній. До того ж працює гаряча лінія. 

Деякі депутати призначали нам зустріч, а в день зустрічі або не брали слухавку, або відмовлялися, або ж їх не було на місті у приймальні (Владислав Андрійчук, Кирило Горбуров, Світлана Кучкарова). 

Добре, не можемо зателефонувати, тоді йдемо шукати за розміщеною на офіційному сайті адресою. Йдемо не раз, оскільки варіантів безліч: приймальню зачинено, приймальнявідсутня (ніхто про неї не чув і не бачив), приймальня без розпізнавальних знаків, у приймальні присутній лише помічник, у приймальні присутній депутат. 

Маємо відмітити найбільш облаштовані та зручні для громадян приймальні у Наталі Горбенко, Дмитра Жвавого, Павла Зоткіна, Сергія Мотуза, Олега Солтиса, Тетяни Суслової, Зінаїди Танасевич. Так, приймальні вищезазначених депутатів знаходяться за заявленими адресами, на території відповідних округів, мають розпізнавальні знаки (вивіска з годинами приймання), працюючий телефон, місце для очікування, зразки заяв тощо.

На нашу думку, найбільш ефективними розмови та зустрічі були з Дмитром Жвавим, Павлом Зоткіним, Сергієм Мотузом, Тетяною Сусловою, Зінаїдою Танасевич.  Заявлені телефони працюють, за ними беруть слухавку, вислуховують, відповідають, призначають зустріч, приймають у приймальні, відповідають на поставлені запитання.

Маємо наголосити, що  на місці заявленої приймальні Ігоря Концевого знаходиться ГО «Червоний хрест», а про депутата Ігоря Концевого нічого не чули й ніколи його не бачили. 

Досить цікавими та неприємними виявились факти відсутності приймальні за заявленою адресою. Цим відзначились такі депутати як В’ячеслав Апанасенко,  Анатолій Дюмін, Ігор Концевой, Тетяна Кучеревська, Федір Панченко.

Катерина Лазута має приймальню поза територією округа, що, за словами громадян, вкрай незручно. Ігорь Копійка був надзвичайно категоричним та негативно налаштованим щодо спілкування,  наголошуючи на незрозумілій ролі самого проєкту «Атестація депутатів місцевих рад».

Підсумовуючи зазначимо, що, знову голосуючи за певного претендента до депутатського корпусу Миколаївської міської ради VIII скликання, потрібно таки мати змістовну інформацію про результати його роботи. А також виявити бажання та знайти час відвідати приймальню депутата за власним округом, ознайомившись перед тим з його звітами на офіційному сайті.  

Громадська організація «Агентство економічного розвитку»

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *