03.08.2020

Луцьк відмовився вводити жорсткий карантин всупереч вимозі МОЗ

Раніше МОЗ віднесло місто до «червоної зони» за епідеміологічну ситуацію із коронавірусом.

Луцька міськрада ухвалила рішення не вводити жорсткий карантин через внесення міста в «червону зону». Рішення було прийнято на позачерговому засіданні, передають Волинські новини в понеділок, 3 серпня.

Заступник голови управління з НС та цивільного захисту населення Анатолій Свірський вважає, що в Луцьку є досить карантинних заходів, які ефективно діють, тому необхідності вносити додаткові заходи, щоб зупинити економіку міста, немає.

У зв’язку з цим було запропоновано, щоб в місті і в подальшому діяли ті карантинні заходи, що і раніше, незважаючи на рішення комісії з питань ТЕБ ​​та НС. Так, в Луцьку і далі працювати комунальні підприємства, установи дошкільної освіти, транспорт тощо.

Профільний заступник мера, депутат Костянтин Петрочук зазначив: «Не треба зупиняти життєдіяльність міста». На його думку, рішення держкомісії ТЕБ та НС суперечить Конституції. Також міськрада звернулася до поліції з проханням, щоб ті утрималися від дій із залучення суб’єктів господарювання до відповідальності за порушення карантину.

Депутат, радник мера Ігор Поліщук зазначив, що незрозуміло, за яким принципом Луцьк віднесли до червоної зони. Протокол державної комісії ТЕБ та НС є незаконним, вважає Поліщук і додає, що Луцьк без будь-якої допомоги з боку держави є одним із зразкових міст, потужно підготовлених до коронавірусу.

Поліщук додав, що є низка міст, де ситуація гірша, ніж в Луцьку, однак їх не віднесли до червоної зони. Віднесення міста до червоної зони означає запровадження низки радикальних обмежень, зокрема, призупинення руху громадського транспорту, закриття закладів громадського харчування, магазинів, дитячих садків, інших установ. Це може спровокувати виникнення складної ситуації, адже тисячі жителів міста можуть втратити дохід, що в свою чергу приведе до ненадходжень до бюджету. Підприємці можуть зазнати непоправних втрат, що може викликати закриття закладів і, як наслідок, втрату робочих місць. Збитки, зате ніхто не компенсує.

«Механізмів підтримки бізнесу немає… Сьогодні наше місто недоотримало близько 140 мільйонів гривень. Хто компенсує ці втрати? Низку ініціатив для лучан не буде реалізовано… Місто має жити, бізнес, транспорт повинні працювати», — резюмував Ігор Поліщук.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *