25.06.2021

Ліквідатор ЧСЗ заявила, що у підприємства-банкрута не залишилося майна

У п’ятницю, 25 червня, в Господарському суді Миколаївської області під головуванням Олександра Ткаченко відбулося чергове засідання у справі про банкрутство ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» (ЧСЗ). Було заслухано звіт ліквідатора ЧСЗ Ольги Протасової.

Вона заявила, що у банкрута не залишилося жодного майна. Все було інвентаризовано і розпродано.

— Мною були звільнені всі працівники підприємства. Завершена вся господарська і підприємницька діяльність ПАТ «ЧСЗ», всі технологічні цикли діяльності підприємства-банкрута. Також була проведена повна інвентаризація активів банкрута. Після інвентаризації все майно було оцінено і реалізовано, — повідомила ліквідатор.

Кошти, отримані від реалізації майна, були спрямовані на погашення заборгованостей. В цілому кредиторам виплатили 151 млн 461 тисяч 201 гривень. Найбільші суми були виплачені підприємству «Наваль Парк» — 111 мільйонів 68 тисяч гривень і фінансової компанії «Авуар-сервіс» — 4 мільйони 532 тисяч гривень.

Частково задоволені вимоги чотирьох кредиторів другої черги — в сумі приблизно 42% від розміру заявлених вимог.

Відповідно до статті 64 Кодексу України про процедури банкрутства, всі інші вимоги, непогашені в зв’язку з недостатністю майна, вважаються погашеними. Тобто на погашення вимог кредиторів інших черг грошей не вистачило, але вони можуть вважатися погашеними, — зазначила Ольга Протасова.

Вона також заявила, що нею були вивчені документи з фінансово-господарської діяльності підприємства, податкова звітність та первинна документація, а також рух коштів по рахунках.

— Ознак неправомірних дій або бездіяльності відповідальних осіб ПАТ «ЧСЗ» і провини його засновників, які привели до погіршення платоспроможності підприємства-банкрута, не виявлено, — заявила Протасова.

Крім того, на виконання рішення Господарського суду Миколаївської області, прийнятого в 2019 році, ліквідатор повернув Міністерству оборони робітничо-конструкторську документацію в кількості 2 166 документів. Підписано акт приймання-передачі від 23 квітня 2021 року.

— Залишок коштів в касі і на основному рахунку становить 0 гривень. Майна не залишилося і коштів не залишилося. Зроблені всі розрахунки з кредиторами. Друк банкрута знищена за актом, який я також надала в матеріалах справи, — уклала ліквідатор.

Представники Міністерства оборони, ТОВ «Наваль Парк», МКП «Миколаївводоканал», які брали участь в розгляді справи, не заперечували проти прийняття заслуханої звіту. Одна з кредиторів, виступаючи по відеозв’язку з будівлі Господарського суду міста Києва, виступила проти, мотивувавши це тим, що кредитори не мали можливості ознайомитися з повним переліком документів і мають намір оскаржувати дії ліквідатора.

Джерело: Шиповник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.