19.06.2021

Магія Ілюстрації. Відкрилась виставка книжкової ілюстрації місцевих художниць

18 червня у Миколаївському міському палаці культури і мистецтв відкрилася виставка книжкової ілюстрації «Магія Ілюстрації» трьох миколаївських художниць: Світлани Чебанової, Анни Сурган та Тетяни Кручиніної.

У виставковій залі представлені роботи трьох миколаївських художниць-ілюстраторів. Першою свої роботи презентувала Світлана Чебанова. Жінка працює в графіці, використовує один, рідше два кольори. Розповідає, улюбленою стратегією є створення візуальних метафор до написаного. З робіт, які представлені на виставці, Світлана виокремлює вірменську серію.

Художниця Тетяна Кручиніна робила ілюстрації для збірки оповідань Олександри Філоненко «Арабески и Сны». Говорить, що у своїй творчості поєднала візуальну метафорику з високою декоративністю.

«Спочатку для книги вони були чорно-білі, тільки обкладинка була кольорова з золотими аплікаціями. Але коли виникла ідея зробити цю виставку, я зрозуміла, що краще їх доопрацювати і зробити ще красивішими, тому в кожну роботу я додала колір, золоту поталь. Працюю я в змішаній техніці: кольорові олівці, золота та срібна поталь», — сказала Тетяна Кручиніна.

Анна Сурган надає перевагу ілюструванню дитячих книг. Зображає події та образи з тексту, додає декоративні елементи. На виставці представлені роботи, які художниця не виставляла раніше.

Таку виставку у Миколаєві організовують вперше. Кураторка виставки Олександра Філоненко сподівається, що миколаївцям, які полюбляють ілюстрації в книгах, формат заходу сподобається.

«Ілюстрацію виставляють, але тільки потроху в бібліотеках. Такого масштабного проєкту не було і мені здалося, що буде цікаво. Ми спеціально розділили роботи по секторах, не змішуючи їх, щоб гості могли бачити творчість кожної окремої художниці», — розповіла Олександра Філоненко.

На виставці глядачі можуть ознайомитися з різноманітністю підходів і стратегій у створенні ілюстрацій. Загалом в залах представлено 63 роботи.

Діятиме виставка до 4 липня.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.