18.02.2021

Майбутнє миколаївського фрістайлу…

Миколаїв – місто, в якому зародився вітчизняний фрістайл. Двоє вихованців миколаївської школи лижної акробатики – Алла Цупер та Олександр Абраменко вибороли золоті нагороди зимових Олімпійских Ігор у Сочі (2014 рік) і у Пхьончхані (2018 рік) відповідно.

Олімпійське «золото» Олександра Абраменка стало для України історичним . Разом з олімпійськими чемпіонами в нашому місті було підготовлено багато лижних акробатів світового рівня. В тому числі перша в історії України призерка чемпіонату світу Ольга Волкова.

В Миколаєві працювали видатні тренери — родоначальник вітчизняної лижної акробатики Віталій Леонідович Шведов, його однодумець та послідовник Юрій Михайлович Кобельник, а також талановитий дитячий тренер В’ячеслав Валентинович Германсон. На превеликий жаль, всі ці наставники пішли з життя…

Сьогодення миколаївського фрістайлу не додає оптимізму. Відсутня база для підготовки юних спортсменів. Знаменитий трамплін на Південному Бузі, на якому розпочинали свій шлях до світових спортивних вершин наші імениті земляки, давно перетворився у пам’ятник безгосподарності. І може так статися, що місто – колиска національного фрістайлу у найближчому майбутньому може зникнути не тільки зі світової та європейської, а навіть з вітчізняної мапи лижної акробатики. Звісно, якщо не почати роботу з відродження миколаївської школи фрістайлу.

Саме цим питанням була присвячена пресконференція-презентація, яка відбулася 18 лютого в Миколаєві. в концерт-холі «Юність».Символічно, що саме в цей день, три роки тому, А.Абраменко завоював єдину золоту медаль для України. Захід був організований ГО «Регіональне відділення національного олімпійського комітету України в Миколаївській області»

Проводив презентацію колишній миколаївський фрістайліст, а нині архітектор-проектувальник М.Білоніжко.

Близько двох годин він представляв концепцію відродження фрістайлу в Миколаєві.  Концепція була розроблена в співавторстві з А.Абраменко.

Було представлено ряд проектів комплексів фрістайлу. Під час презентації були прямі включення з олімпійським чемпіоном О.Абраменко і старшим тренером збірної України М.Нескоромним, які готуються до змагань у США,  і радником київського міського голови Ю.Зозуля.
О.Абраменко заявив, що після завершення спортивної кар’єри, він готовий організувати в Миколаєві школу фрістайлу, але для цього необхідний діючий трамплін.

Сама презентація була підготовлена на дуже високому рівні.  Один з присутніх назвав її «прекрасним спектаклем про фрістайл»

На жаль представники обласної та міської влади проігнорували цей важливий захід. На презентації був присутній тільки начальник управління у справах  фізичної культури і спорту міськради О.Машкін. Власники трампліну, представники Миколаївської облдержадміністрації, на презентацію не прийшли, хоча зі слів організаторів були своєчасно сповіщені.

На жаль долю спорту вирішують не фахівці і спортсмени, а чиновники з владних кабінетів. І ситуація з фрістайлом, конкретний приклад цього. Чи відбудеться відродження фрістайлу в Миколаєві, або залишиться він тільки в спогадах вирішується зараз.

Можна не сумніватися, що проекти які презентував М.Білоніжко будуть затребувані в інших містах. Так що майбутнє миколаївського фрістайлу…

М.Гаранін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *