01.07.2021

МГЗ відвідає прем’єрська перевірка

На початку липня на МГЗ гряде екоінспекція. Цього разу за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаль.

Про це розповіла депутат Миколаївської обласної ради Алла Ряжських.

Так, голова обласної екологічної комісії поділилася історією виникнення питання серед депутатів:

«Перше, що мене стурбувало, це дані по області, що ми — перші з онкологічних захворювань. Я подала звернення в управління охорони здоров’я з приводу кількості захворювань в Корабельному і в Вітовського районах. За Корабельному району ситуація така, що за останні п’ять років люди в п’ять разів стали більше вмирати від захворювань верхніх дихальних шляхів. Статистика дуже страшна і дуже сумна. Ми не можемо говорити, що це прямий зв’язок з МГЗ, але ми можемо припускати, що це опосередковано впливає на нашу екологію. Тому що ситуація така, що 47 млн. Тонн червоного шламу ніхто з собою не забере. Ні в Швейцарію, яка купує сміття для переробки, ні країна-агресор, яка є батьківщиною кінцевого бенефіціара заводу-забруднювача », — зазначила Алла Ряжських.

За словами депутата, за документами МГЗ є найголовнішим забруднювачем екології в Миколаївській області.

При цьому Алла Ряжських сподівається, що за сприяння міністра навколишнього середовища та природних ресурсів Романа Абрамовського вийде зробити зрушення в нормативних документах. Зокрема, це дозволить зв’язати в законодавчому полі екологічні порушення і їх вплив на стан здоров’я громадян.

«Люди повинні розуміти, чим вони дихають і які право вони мають на лікування … Будь-які підприємства забруднюють навколишнє середовище. Наше завдання — дати їм зрозуміти, що треба діяти в рамках екологічних норм. Промисловець йде до тієї межі, яку йому визначає закон, і владу », — зазначила гостя студії.

Алла Ряжських нагадала, що на сьогоднішній день вже ініційовано створення робочої групи за участю вчених, чиновників і депутатів із зазначеного питання. Крім того, МГЗ чекає чергова екопроверка:

«5 числа на підприємство вже заходить прем’єрська перевірка за дорученням Шмигаль. Шлам — це одне, а викиди? Там же ще є труби, не зовсім все добре з фільтрами. Я сподіваюся, що ми будемо мати результати перевірки. Але вже зараз результати не дуже хороші насправді ».

Нагадаємо, що недавно Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації «СтопШлам» про стягнення з МГЗ 9,2 млрд грн моральної компенсації для людей, які постраждали від нанесення підприємством шкоди екології.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *