19.06.2021

Медики підвищували навички володіння цифровими технологіями

Протягом місяця, з середини травня, семеро співробітниць жіночої консультації підвищували свої навички роботи з комп’ютерною технікою, необхідні для їхньої професії. 18 червня отримали сертифікати про закінчення курсу.

Тетяна Щербатих ‒ старша акушерка жіночої консультації пологового будинку №1, що у Миколаєві. Під її керівництвом 12 акушерок. Вона консультує пацієнток, веде графік роботи своїх підлеглих, відповідає за санітарний стан приміщення. У професії 35 років. З її слів, найскладніше в професії щоденне спілкування з людьми.

«Багато що залежить від налаштування людини. Буває хтось прийде в поганому настрої. Тут же більшість вагітних ‒ нервують, хвилюються, починають кричати. Треба взяти себе в руки та пояснити, розказати жінці. Навіть своїм голосом заспокоїти її, все розповісти. А вони потім дякують”, ‒ розповіла Тетяна Щербатих.

Вдень Тетяна Щербатих може приймати до 20-ти пацієнток, усю роботу фіксує в комп’ютері.

«Вже чотири роки я роблю графіки в комп’ютері сама. Зараз все ж електронне. Треба вчитися, бо так швидше, люди не хочуть довго чекати. Нам випала можливість пройти безкоштовні курси комп’ютерної грамотності, я погодилась. Знання ніколи не бувають зайві”, ‒ сказала лікарка.

Тетяна та ще шестеро її колег отримали сертифікати Миколаївського обласного центру зайнятості про підвищення кваліфікації в комп’ютерній грамотності. Місяць працівниці жіночої консультації освоювали комп’ютерні технології в медицині. Їх навчали створювати таблиці, електроні пошти, заповнювати бланки тощо.

За словами директорки пологового будинку №1 Дар’ї Герман, у медичному закладі триває процес впровадження нової медичної реформи, яка потребує від працівників медзакладу певних вмінь та навичок, пов’язаних із комп’ютерною технікою.

«Люди, які працювали в медицині ще за часів Радянського Союзу чи за часів нашої незалежності, але коли ми не мали комп’ютерів, вони мають певні проблеми з цим. А зараз час плине дуже швидко і навчатися потрібно також дуже швидко», ‒ сказала Дар’я Герман.

Медсестра Тетяна Рязанцева приймає пацієнтів в парі з лікарем. Її задача ‒ фіксувати в електронну картку пацієнтки усі призначення лікаря. Жінка також пройшла курс комп’ютерної грамотності, отримала сертифікат.

«Комп’ютер я знаю на рівні телефона. Але ж ця машина складніша. Раніше все писали від руки, а зараз технології. Я 33 роки працюю в цій галузі, спілкуюсь з людьми, розумію, що не можна відставати. Все змінюється, ми змінюємося, медицина змінюється. Час такий», ‒ розповіла жінка.

За словами директора Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитра Оборонька, програма підвищення кваліфікації безкоштовна, діє з 2013 року. На її реалізацію за весь період існування витрачено приблизно 2,5 мільйонів гривень.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *