05.11.2021

Медична чиновниця Первомайщини позбавила багатодітну сім‘ю конституційних прав

Вже багато років поспіль, а під час пандемії Ковіду в особливості, в дуже важких умовах переважна більшість українських медиків самовіддано виконують свої професійні обов‘язки. А ось серед медичних керівників нерідко зустрічаються такі, що ніколи начебто й не чули про Клятву Гіпократа.

Ось один такий гіркий приклад.

Влітку 2021 року із села Крива Пустош Братського району у село Чаусово-2
Первомайського району переселилася багатодітна сім‘я.

Коман Світлана та її чоловік Віталій мають тринадцять дітей !

Навіть перебратися на нове місце проживання було непросто, але з переїздом допомогла «Агрофірма Корнацьких», де Віталій став працювати водієм вантажівки. Житло надав Аркадій Олексійович Корнацький — Комани вселилися у просторий двоповерховий будинок з усіма зручностями.

Багато мороки було з перереєстрацією місця проживання, переоформленням з району в район виплат на дітей, але й тут допомогла Агрофірма, її юристи і соціальні працівники.

У вересні діти пішли в дитсадок та школу, стала підбирати собі роботу Світлана, але проблеми спіткали сім’ю там, де їх не чекали.

І де їх не мало би бути. У медицині !

Нелюдське ставлення керівництва так званої первинної ланки медичної допомоги Первомайщини до Команів почалося ще влітку. Щоб дорослим піти на роботу, а дітям у садик та школу, вже проживаючи в Чаусово-2, Комани мусіли проходити медичні огляди … за попереднім місцем проживання, мало не за сотню кілометрів у Братському !

Бо у Первомайській районній лікарні їх «відфутболили» !

Далі — більше. Наступила осінь з відповідною погодою, діти почали простуджуватися і хворіти, особливо маленькі, та й Ковід став лютувати, не жаліючи ні старих, ні малих.

А багатодітна сім‘я залишається беззахисною, не має за місцем постійного проживання жодної медичної допомоги !!!

Бо надати їм усім одного сімейного лікаря, як мало би бути, головній лікарці КП «Первомайський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Примак Тетяні Іванівні, за її словами, начебто заважає якийсь наказ Міністерства охорони здоров‘я !

Схоже на те, що первомайські чиновники від медицини читають законодавство за горезвісним принципом «закон як дишло». Вони керуються не засадничими й імперативними нормами, яких ніхто не має права не виконувати, а якимись нікчемними «слухали-постановили», місце яким хіба що на помийці.

Адже ж є Конституція України, яка має найвищу юридичну силу, стаття 49 якої встановлює, що кожен має право на охорону здоров‘я та медичну допомогу, а частина друга статті 22 — що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

То виходить, що у Первомайській районній медицині, персонально для Тетяни Іванівни Примак, Закон вищої юридичної сили не писаний?

Виходить, що якась цидулка МОЗу скасувала його ?

Як таке може бути?

Якщо Україна є правовою державою, то такого не може бути ніяк.

Якщо ж вона є державою дикого чиновницького свавілля — тоді може бути.

Як бачимо, у нашому випадку так і є. І не наказ МОЗу номер 504 тому причиною, як каже Тетяна Іванівна, а вона сама.

Тому що читає закон не зверху донизу і зліва направо, як мало би бути, і щоб виконувати його на благо народу, а рівно навпаки. Так, як вигідно — собі на користь, а людям на шкоду.

Це така масова хвороба переважної більшості українських політиків та чиновників. Безсовісність називається. Діагноз точний.

Доведений до краю народ колись таки візьметься за лікування цієї чиновницької епідемії.

Максим Вітюк

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.