02.10.2019

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич провів відкриту зустріч в мкр. Намив в рамках звіту про свою діяльність

У вівторок, 1 жовтня, Олександр Сєнкевич провів в мкр. Намив чергову відкриту зустріч з мешканцями міста в рамках звіту про свою діяльність.

Мер Миколаєва нагадав, що такі заходи були започатковані три роки тому, сьогодні вони стали традиційними, наголошують в прес-службі мерії.

— Такі зустрічі ми проводимо три роки поспіль. Я вважаю, що громада міста Миколаєва має систематично спілкуватися з міським головою, — зазначив Олександр Сєнкевич. – Я вам розкажу, що було зроблено за минулий рік, які роботи нині тривають, які плани на майбутнє.

Мер Миколаєва зокрема розповів про розвиток медицини, сфери пасажирських перевезень, модернізації каналізаційних та водопровідних мереж.

Олександр Сєнкевич підкреслив: медицина є однією з найважливіших галузей для міської влади. І цього року її розвитку приділялась посилена увага.

— Поточний рік було визначено роком медицини. За цей період було проведено ремонт у всіх міських реанімаційних відділеннях. Ми також придбали для них нове обладнання. Це і апарати штучної вентиляції легень,монітори для цілодобового спостереження за функціями організму тяжко хворих, апарати УЗД, — поінформував Олександр Сєнкевич. – Також цього року ми спрямували 35 млн.грн. на придбання обладнання для обласного онкологічного диспансеру  у вигляді субвенції обласному бюджету. Крім того, ми передали обласному бюджету 20 млн.грн. для придбання автомобілів швидкої допомоги.   Як відомо, служба екстреної медичної допомоги знаходиться в обласному підпорядкуванні, ми не можемо її фінансування. Проти ми виділили кошти для придбання санітарного транспорту.

Крім цього, з бюджету Миколаєва було виділено 44 млн.грн. на оновлення медичного обладнання в лікарнях. Також містом було комп’ютеризовано сімейні амбулаторії, центри первинної медико-санітарної допомоги та впроваджено електронну медичну систему.

— Миколаїв є одним з перших міст України, що впроваджують таку систему, — підкреслив Олександр Сєнкевич. – Хочу сказати, що за цей рік для медицини було  зроблено більше, ніж за всі останні роки. Однак на цьому ми не зупинимося. Ми і далі будемо розвивати медичну галузь.

Були позитивні перетворення і в транспортній сфері.

— Для Миколаєва розроблено електронну транспортну модель. Вона дає змогу відповісти на питання, які пасажирські маршрути доцільно оптимізувати, скільки місту необхідно транспорту тощо, — повідомив мер.

В рамках роботи щодо вирішення проблеми пасажирських перевезень містом придбано 23 автобуси. Це сучасна техніка середньої місткості.

— Паралельно ми працюємо з Європейським інвестиційним банком над проєктом щодо збільшення кількості автобусів та створення депо для них. Його вартість станвоить 4.5 млн. євро. За ці кошти плануємо придбати біля 40 нових автобусів, — сказав Олександр Сєнкевич.

Вирішити транспортну проблему має допомогти і  60 сучасних тролейбусів, 20 з яких обладнані системою автономного ходу. В межах проєкту також приведуть до ладу тролейбусну інфраструктуру. Зокрема капітально відремонтують депо та аварійні ділянки контактної мережі.

— Планується, що до кінця поточного року відбудеться тендер і перші одиниці такої техніки доставлять в Миколаїв в квітні наступного року,  — додав керівник міста.

Наразі міська влада реалізує задум щодо будівництва тролейбусної лінії в мкр. Намив. Власне будівельні роботи вже розпочали. Вони мають завершитися до кінця поточного року.

Олександр Сєнкевич розповів і про діяльність міської влади щодо модернізації  каналізаційних та водопровідних мереж. Сьогодні разом з Європейським інвестиційним банком реалізується проєкт, покликаний покращати стан каналізаційної інфраструктури. В рамках цього проєкту ведуться роботи щодо заміни декількох ділянок каналізаційних колекторів та реконструкції головних очищених споруд.

—  Що стосується покращення якості питної води? Зокрема, до 2022 року плануємо перейти на очистку води гіпохлоридт  натрію, замість рідкого хлору. Це значно безпечніше, — додав мер.  

Після цього миколаївці змогли поспілкуватися з мером і поставити питання, що цікавлять.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *