07.07.2021

Мер провів робочу зустріч із представниками Естонського центру східного партнерства

Сьогодні, 7 липня, Миколаїв відвідали представники Естонського центру східного партнерства (ECEAP) та Українського кризового медіа-центру (УКМЦ).

До складу делегації увійшли Герт Антсу, керівник ECEAP, Тіна Ельсен, директорка програми ECEAP, Андо Ківіберг, провідний експерт місцевих органів влади, Ірина Малик, керівниця комунікації децентралізації УКМЦ. З нашими гостями зустрілися мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, його перший заступник Віталій Луков, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко.

Олександр Сєнкевич розповів, чим жило рівніше та живе тепер місто. Він повідомив, що протягом десятиріч головною галуззю було суднобудування. Саме воно в основному визначало економічний розвиток, накладало значний відбиток на інші сфери. У зв’язку зі вагомою роллю Миколаєва в оборонно-промисловому комплексі він був закритим для іноземців містом.

Сьогодні ж суднобудування переживає не найкращі часи. А одну з провідних ролей в економіці відіграє морегосподарський комплекс. При цьому розвиваються й інші галузі.

«Важливе наше завдання – відкрити Миколаїв світу», — сказав Олександр Сєнкевич.

Досягнення цієї мети сприятиме залученню інвестицій та у підсумку економічному зростанню.

Зі свого боку, Герт Антсу подякував за теплий прийом та розповів про ECEAP. За його словами, центр східного партнерства працює з метою передачі передового досвіду та практик Естонії щодо впровадження реформ. Для цього центр взаємодіє з органами місцевого самоврядування.

Наприклад, естонські фахівці могли би поділитися досвідом з реалізації реформи децентралізації, розвитку пасажирських перевезень, сфери освіти, впровадження картки містянина тощо.

Ми завжди раді конструктивному співробітництву, — сказав Олександр Сєнкевич. — Наразі ми працюємо над реалізацією низки проєктів, де ваш досвід міг би знадобитися.

Під час заходу було обговорено питання щодо подальшої співпраці. Зокрема, йшлося про визначення пріоритетних напрямків залучення естонських фахівців.

Відділ інформаційного забезпечення департаменту міського голови

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.