18.07.2019

Мета – прибрати тих, хто неугодний владі?

Перегони з гірким присмаком або Кому заважають банери Корнацького?

Передвиборчі події розвиваються стрімко. 132 округ, мабуть, найскандальніший. Є все – від страшної трагедії до театру абсурду та дріб`язкових посмикувань. Не маючи вагомих аргументів – хоч у борщ плюнуть. Мова наразі про застосування адмінресурсу в перевірці законності ведення передвиборної агітації. А саме – незаконне складання правоохоронцями адмінпротоколів про начебто порушення головами ОСББ та звичайними мешканцями правил благоустрою міста. Чомусь тимчасово розміщена зовнішня реклама одного кандидата владі докучає більше, ніж смітники, розбиті дороги і тротуари, потворні МАФи, бур’яни тощо.

Володимир Федорович Бібік – голова ОСББ “Центр” розповів, що деяким головам Об’єднань, і йому зокрема, було пред’явлено претензії щодо незаконного розміщення агітматеріалів кандидата у народні депутати Аркадія Корнацького на боковій частині будинку.

“16 липня я надав правоохоронцям документи оренди і договору, згідно яких Об’єднання отримало кошти. Вчора нам було настійливо рекомендовано зняти банери. А вже сьогодні, 17 липня, мені зателефонував дільничний і повідомив, що потрібно зустрітися для складання адмінпротоколу, що і було зроблено. Я надав пояснення, а дільничний склав адмінпротокол. У своїх поясненнях я зазначив, що не порушив жодного законодавчого акту і діяв в межах Статуту ОСББ, аргументуючи, що будь-яка частина будинку є спільною сумісною неподільною власністю всіх співвласників, і члени Об’єднання вправі самостійно приймати рішення щодо використання свого майна. Я вважаю, що правоохоронці порушили законодавство, безпідставно посилаючись на правила благоустрою Первомайська, про які жоден голова ОСББ не був поінформований. (Міськвиконком не мав права приймати будь-які обмеження, ніж ті, що передбачені спеціальним законом “Про вибори” – авт.). Правоохоронці мотивували складання протоколу тим, що хтось зателефонував і поскаржився, а потім, що до них звернувся якийсь журналіст, але при цьому жодного документального підтвердження головам ОСББ надано не було, все лише на словах.”

Що переможе – закон чи підкилимні ігри?

Тож вважаємо за потрібне провести невеликий доступний юридичний лікбез для правоохоронців та влади. Тож вважаємо за потрібне провести невеликий доступний юридичний лікбез для правоохоронців та влади.

⦁ Кожній людині Конституцією гарантується право бути обраним та агітувати як за себе, так і за інших кандидатів.

⦁ Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

⦁ Правила благоустрою не можуть регулювати виборчий процес.

⦁ Посадові особи органу державної влади та органу місцевого самоврядування не мають право виходити за межі наданих законом повноважень, повинні діяти лише у спосіб, що передбачений Законом України «Про вибори народних депутатів України», який на період виборів є спеціальним нормативним актом, що гарантує права, обов’язки суб’єктів виборчого процесу, регулює їх діяльність.

⦁ Згідно закону під час виборчої кампанії жоден орган, крім ОВК, ЦВК та суду не має права розглядати скарги і звернення та вживати заходів адміністративного стягнення.

 Питання є, а чи будуть відповіді?

Це нагадало історію 2013 року, коли один кандидат нещадно змішував з брудом інших, використовуючи інформ-війська, міську владу та правоохоронців. Йому це не допомогло, бо народ у нас вміє думати, мислити, аналізувати. Але якщо такі кричащі порушення відбуваються за чотири дні до виборів, можемо уявити, які баталії чекають нас попереду.
У цій ситуації виникає багато питань як до влади, так і до правоохоронців. А саме – з якою метою проводиться залякування голів ОСББ з вимогою зняти банери? Від кого надійшла команда “мочити кандидата Корнацького”, “Чому правоохоронці втручаються у політичну складову виборчого процесу, виступаючи інструментом у руках “свавільщиків”, якщо не мають на це жодного! права? Невже у первомайських фараонів немає більш важливих проблем, ніж ці, чи вони діють в інтересах іншого кандидата, на якого, до речі, покладено контроль за виконанням рішень з питань благоустрою? Хто цей таємний кишеньковий журналіст, що звернувся до правоохоронців, яке йому діло до розміщення банерів і на якій підставі розглядається його усне! звернення? Що це, спроба прибрати неугодних і залишити при владі своє оточення чи правова некомпетентність поліціянтів?
Пряме втручання правоохоронців у виборчий процес і перешкоджання діяльності кандидата – це перевищення повноважень, тож наразі готуються повідомлення про вчинення злочину до компетентних органів.

Звичайно, собака гавкає, а караван іде, тож ніякі перешкоди не зупинять принципових кандидатів, які ведуть свою передвиборчу кампанію чесно, згідно із законодавством України. Ну а тих, хто порушує закони, в тому числі людські, необхідно як дрібних блох травити дустом – нашим голосуванням на виборах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *