09.10.2019

Миколаєві відбудеться масштабний кінофестиваль «Громадський проектор»

Краще короткометражне кіно від українських та зарубіжних режисерів протягом двох днів буде показано в Миколаєві в рамках 6-го щорічного кінофестивалю «Громадський проектор».

Про це повідомляють організатори фестивалю — громадська організація «РУМ» і «Агенція розвитку Миколаєва».

Фестиваль пройде в концерт-холі «Юність» 11 і 12 жовтня традиційно за підтримки Благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». Перший день фестивалю розпочнеться о 18:00 з традиційної червоної доріжки, на якій гостей чекатимуть келих шампанського, джазова музика та почесні гості фестивалю, серед яких — відома українська актриса театру і кіно Ірма Вітовська, міністр культури України 2016-2019 років Євген Нищук, український актор і продюсер, екс-глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко та інші.

У другий день фестивалю гостей крім перегляду фільмів з конкурсної програми очікує також сюрприз — концерт спеціальної музичної гості з Києва — Айни Вільберг, яка своїм голосом і музикою підкорила вже чимало сцен і, впевнені організатори фестивалю, підкорить й миколаївського глядача.

«Традиція проводити в Миколаєві свій власний кінофестиваль, куди б з’їжджалися режисери зі всієї країни змагатися за перемоги в номінаціях, остаточно вкоренилася — ми проводимо «Громадський проектор» вже в шостий раз, і дуже раді, що миколаївці поділяють з нами цей задум і щороку стають гостями та глядачами фестивалю», — зазначив співорганізатор фестивалю Андрій Лохматов.

Цього року глядачів чекає конкурсна програма, що складається з 18 короткометражних фільмів від режисерів з різних куточків України, а також з Білорусі та Росії. Кожен з них — це якісна картина, багато з яких вже отримали нагороди на інших кінофестивалях. Оцінювати їх крім професійної Колегії журі будуть також і всі, хто прийшов на фестиваль. Глядачі будуть визначати найкращий фільм у номінації «Глядацькі симпатії».

«Географія фестивалю, насправді, ще ширша. Ми в цьому році отримали понад 120 картин з Києва, Одеси, Дніпра, Вінниці, Ужгорода, Харкова та багатьох інших українських міст, а також з Казахстану, Таджикистану і навіть Ірану. Однак, програмний відділ фестивалю відібрав найкращі фільми, які і будуть продемонстровані миколаївцям», — розповіла співорганізатор фестивалю, культурний менеджер Платформи MY ART Дар’я Фріч-Алчіна.

Квитки на перший і другий день кінофестивалю можна придбати в касі концерт-холу «Юність», а також в Досуговій касі за такими адресами: http://bit.ly/2nacsCx (п’ятниця, 11 жовтня) і http://bit.ly/2mGJiKW (субота, 12 жовтня).

Крім основної програми організатори запрошують на відкриті безкоштовні позаконкурсні покази в концерт-холі «Юність» в суботу, 12 жовтня: о 12:00 пройде спецпоказ короткометражних фільмів проекту «Дивись українське!», а о 14:00 всім бажаючим глядачам покажуть документальний фільм режисера Володимира Луцького «Малевич».

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *