22.06.2021

«Миколаївоблтеплоенерго» подає на боржників до суду

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» нагадує споживачам, що сплата за послуги з постачання теплової енергії є обов’язковою, а ігнорування боргу веде до невідворотності відповідальності та додаткових витрат з боку неплатника.

Підприємством постійно проводиться інформування абонентів щодо заборгованості за послуги теплопостачання та за відсутності можливості оплатити борг — пропонується укладання договору реструктуризації.

За 5 місяців 2021 року ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» було проведено комплекс заходів, направлених на зниження заборгованості населення, а саме:

— щоденне інформування про заборгованість споживачів за їх контактними телефонами співробітниками відділу по роботі із заборгованістю, а також в автоматичному режимі спеціальним програмним комплексом.

— за адресами мешкання боржників рознесено більше ніж 117 тис. повідомлень про необхідність сплати боргу (досудових вимог)

— направлено до суду більше ніж 600 позовних заяв на суму 9 млн. 421 тис. грн стосовно тих боржників, які ігнорували дзвінки та досудові вимоги ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»;

— судовими органами винесено 357 рішень про стягнення заборгованості, та вже стягнуто з боржників в порядку взаємодії с Державною виконавчою службою більше ніж 2 млн 411 тис. грн.

— заарештовано, проведено опис та вилучення 2-х автомобілів, які належали боржникам.

«Споживачам необхідно пам’ятати, що ігнорування повідомлень та несплата суми заборгованості, змушує ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звертатись до суду щодо боржників, але вже з урахуванням додаткових нарахувань (інфляції та 3 % річних) та судових витрат, що значно збільшує розмір заборгованості та подальших негативних наслідків, а саме: блокування усіх рахунків (пенсій, зарплат, соц.виплат та ін.), опису арешту та подальшої примусової реалізації майна, тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за кордон», — коментують у відділі по роботі із заборгованістю ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Також зазначимо, що віднедавна, відповідно до змін у діючому законодавстві, почала працювати система автоматичного арешту коштів та списання суми заборгованості Державною виконавчою службою з рахунків боржників відкритих у будь-яких з 62 банківських установах України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.