15.09.2021

«Миколаївоблтеплоенерго» потрібно ₴ 330 млн. компенсації з міськбюджету

Якщо в новому опалювальному сезоні буде діяти тариф на тепло, затверджений в минулому році, то КП «Миколаївоблтеплоенерго» буде потрібно 330 млн грн компенсації, що пов’язано з істотним зростанням ціни на природний газ.

Про це йшла мова на засіданні планово-бюджетної комісії міської ради у вівторок, 14 вересня.

На сьогоднішній день економічно обгрунтований тариф на тепло становить 2146 гривень за гігакалорію, а діючий торішній — 1482 гривні.

«Якщо ми в цьому опалювальному сезоні залишимося з цим старим тарифом за минулий рік — тисячі чотиреста вісімдесят дві гривні, то підприємству потрібно буде 330 мільйонів гривень (компенсації різниці в тарифах, — прим)», — сказала заступник директора «Миколаївоблтеплоенерго» з економічних питань Катерина Куценко.

Компенсувати різницю в тарифах доведеться за рахунок коштів міського бюджету, оскільки Миколаївська міськрада є власником «Ніколаеволтеплоенерго».

Голова бюджетної комісії Федір Панченко вважає, що місцеве самоврядування стало заручником ситуації, створеної Кабінетом міністрів. Коли міської влади доведеться вирішувати, залишати тариф без змін і шукати кошти для компенсації різниці, або підвищувати його, фактично, в два рази до економічно обґрунтованого.

«Формально ми приймаємо цей тариф (збільшений в два рази, — прим.), Але нам треба його легітимізувати і зібрати весь негатив на себе», — сказав Федір Панченко.

Катерина Куценко зазначила, що, якщо підприємство не отримає компенсацію грошей і не зможе вчасно розплатитися за газ, то воно буде вимушено зупинити подачу тепла в будинки миколаївців.

Джерело: КорабеловІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.