22.01.2021

Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва: основні події “карантинного” 2020 року

2020 рік виявився винятковим і складним для всіх: країн та людей, бізнесу, установ, закладів. Не стала винятком і Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва. Адміністрації та колективу закладу довелося пристосовуватися до нових викликів, шукати інші форми роботи, опановувати новітні технології.

Завдяки дистанційному режиму роботи, активному створенню і розміщенню на сайті бібліотеки нових розділів кількість звернень на офіційний сайт бібліотеки зросла на 4 тисячі, а кількість переглядів на 21 тисячу. Розширилася аудиторія сторінки бібліотеки у ФБ та підписників на YouTube каналі.

Повернувшись до майже звичного режиму роботи з 10 червня, бібліотекарі організували для своїх користувачів 155 масових заходів (всього за рік 202), в тому числі на літньому бібліотечному майданчику у Манганарівському сквері, акції у скверах Каштановий та Ради Європи, на площі Соборній, а також 26 онлайн-зустрічей на платформі Zoom. У відкритому наприкінці 2019 року Молодіжному просторі, який мав стати центром тяжіння для різних аудиторій і цільових груп, все ж таки вдалося провести бенефіси молодіжних стартапів.

Виконуючи функцію обласного методичного центру для публічних бібліотек області з обслуговування юнацтва, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва організовувала онлайн-семінари обласного рівня, тематичні вебінари, нові випуски інформаційного бюлетеня “Бібліо+” з кращим досвідом колег з області співпраці з молоддю, три виїзні інформаційні сесії тощо.

Попри карантинні обмеження, в рамках обласного проєкту “Шануймо Поета: Дмитро Кремінь у пам’яті миколаївців”, реалізовано обласну мобільну виставку-інсталяцію “Шокова терапія поезії Дмитра Креміня”. Після її презентації в Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва, естафету підхопили районні, міські і сільські бібліотеки Миколаївщини.

Бонусом важкого 2020 року можна вважати кількість професійних заходів, навчань, громадських молодіжних проєктів, в яких фахівці бібліотеки встигли взяти участь завдяки їхньому онлайн-формату, підвищити власну кваліфікацію, презентувати здобутки.

Пристосувавшись до карантинних вимог і обмежень сучасного світу, молоді спеціалісти бібліотеки наприкінці року з радістю відвідали Львів і Київ, де поспілкувалися с давніми партнерами на Всеукраїнському підсумковому форумі «Розвиток регіональних мереж молодіжних центрів», ініційованому Міністерством молоді та спорту України, а також Рахівський район Закарпатської області, де під час організованої ПРООН, МЗС Данії та ГО «Відкритий простір» фінальній зустрічі навчальної програми з підготовки менеджерів громадських ініціатив презентували командні проєкти, розроблені в рамках тримісячної соціальної онлайн-ініціативи “Давай зміни. Виходь за межі”.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *