22.09.2021

Миколаївська ОДА попросила Кабмін визначити ступінь шкідливості червоного шламу МГЗ

Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім 10 вересня звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням посприяти визначенню ступеня шкідливості червоного шламу.

Відповідний документ на сторінці в Facebook опублікував депутат Миколаївської облради Алла Ряжських.

У листі йдеться про великий суспільний резонанс, викликаний побоюваннями щодо шкідливості червоного шламу, який утворюється в результаті діяльності Миколаївського глиноземного заводу. Червоний шлам відноситься до 4 класу небезпеки, проте, «з огляду на наявність у його складі небезпечних складових, у громадськості виникають сумніви в достовірності розрахунку класу небезпеки та забезпечення охорони навколишнього природного середовища в місцях його зберігання».

Також в листі вказується, що, за даними УОЗ Миколаївської ОДА, захворюваність жителів Жовтневого району на злоякісні новоутворення в 2015-2020 рр. збільшилася на 0,7%, тоді як по області цей показник зменшився на 5,1%. Також за цей період зросла смертність жителів Жовтневого району від онкозахворювань на 14,8%, тоді як по області цей показник зменшився на 21,8%, «що може свідчити про несприятливі умови проживання населення в районі розміщення ТОВ« МГЗ ».

Оскільки вирішити питання з незалежним дослідженням впливу червоного шламу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення неможливо, Миколаївська ОДА звернулася до КМУ з проханням «дати відповідні доручення центральним органам виконавчої влади щодо проведення дослідження ступеня шкідливості червоного шламу для навколишнього природного середовища і здоров’я громадян».

Джерело: ІншеТВ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *