27.08.2021

Миколаївська плавчиня Анна Гонтар здобула бронзу Паралімпійських ігор у Токіо

Миколаївська плавчиня Анна Гонтар завоювала бронзу на XVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо.

Микола та Тетяна Ільїни – тренери спортсменів-паралімпійців з плавання Анни Гонтар, Євгена Панібратця та Сергія Паламарчука. Плавці беруть участь на Паралімпіаді, що триває у Токіо. У перший змагальний день Анна Гонтар здобула бронзу на дистанції 50 метрів вільним стилем.

За словами Миколи Ільїна, його підопічна є наймолодшою учасницею збірної України з параплавання на змаганнях.

«17 років, це той вік, коли маєш розплющені очі та є бажання щось довести собі насамперед. Вона змогла це зробити. Бар’єри, звичайно, є, але з її потенційними можливостями, я вважаю, що вона це долає дуже добре», – розповідає Тетяна Ільїна.

Спортсменка займається плаванням у Миколаєві шість років, до цього тренувалася в Херсоні у Сергія Середенка. За словами Тетяни Ільїної, 17-річна спортсменка є дуже дисциплінованою та виконує усі настанови, які їй надають.

Тренери щодня підтримують з Анною зв’язок.

«Чесно кажучи, припливла вона, але не бачила табло і дізналася, що стала третьою, тільки після того, як її з води дістали. Вона вже оглянулася і раділа. ЇЇ захлиснули емоції, розумієте, оскільки це досить масштабні змагання», – говорить Тетяна Ільїна.

26 серпня Анна у комплексному плаванні на 200 метрів стала дев’ятою, а в мікстестафеті 4 на 50 метрів стала четвертою. Втім, зі слів тренера Миколи Ільїна, це не її улюблені дисципліни.

«В Ані достатньо багато цікавих дистанцій, але більш-менш прогресує на спині. Це «100 спина», це загалом її коронна дистанція», – додає Микола Ільїн.

Мати Анни Гонтар Олена говорить, що її донька пройшла великий шлях для участі у Паралімпіаді. За словами жінки, заняття плаванням зробило вагомий внесок у становленні її як особистості та спортсменки.

«Я більше хвилювалася за те, як вона впорається зі своїми емоціями й зможе показати те, що вона демонструвала на тренуваннях, тому я пишаюся тим, що вона впоралася зі своїми емоціями й змогла показати достойний результат. Саме плавання стало для нас не просто спортом. Аня себе без води не уявляє», – розповідає Олена Гонтар.

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Анна Гонтар виступила разом із ще двома українками — Єлизаветою Мерешко та Вікторією Савіцовою. Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.