19.09.2021

Миколаївський волонтер роповів про потенційних донорів

 

Одна здача крові або її компонентів рівносильна трьом врятованим життям.

Про це розповіла волонтер Асоціації молодих донорів України Олена Запорожченко.

За її словами, на Миколаївщині гостро стоїть проблема донорства, хоча офіційна статистика демонструє зовсім інші цифри.

«Офіційно її немає, якщо зайти на сайт обласної станції переливання крові — ми запасені кров’ю. Але ми постійно шукаємо донорів тромбоцитів. Цей аналіз довший і більш ретельні вимоги до донору. Постійні донори можуть кудись поїхати, захворіти, у них можуть бути якісь особисті проблеми і це настільки звужує кількість людей, готових здати тромбоцити, що вже всі мої знайомі здали тромбоцити, сусіди почали здавати, однокласники. Я розумію, що нам потрібно більше говорити про це. Що донорство — це про життя, що донором може бути будь-яка здорова людина старше 18 років », — розповіла волонтер.

Олена Запорожченко нагадала, що при первинній здачі крові або її компонентів потенційний донор абсолютно безкоштовно проходить обов’язкове обстеження. У разі ж відсутності протипоказань до донорства осіб здає кров і таким чином рятує не одне життя.

«Люди просто не знають, що можуть врятувати життя. Одна донация — це три врятованих життя. Це повинно бути на рівні соціальної політики », — впевнена волонтер.

Нагадаємо офіційні контакти волонтерів Donor.ua: 095 278-08-30, 050 667-51-13.

Джерело: СвідокІнфо

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *