09.07.2021

Миколаївський професор одного із вишів пропагує російську мову та культуру

Професор Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» в дописах на своїй сторінці у Facebook постить заборонену комуністичну символіку.

За словами випускниці Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія» поведінка викладача була не тактовною. Професор інколи не приходив на пари, мотивуючи це тим, що відзначає російське свято.

«Він одразу заявив, як ви можете говорити, що Росія вам ворог, адже ми стільки років були друзями? Я перепрошую, якими друзями, на момент 14 року і те що зараз відбувається? Треба ж трішки думати, тим паче, що він викладач і завідувач кафедри», – розповіла Ольга.

Сергій Шубін – доктор наук з державного управління, кандидат політичних наук та завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія». Днями в коментарях під власним постом на сторінці у Facebook професор написав: «Не мова, а блевота какая-то! Чем больше её насильственно навязывают, тем сильнее уровень отторжения от её использования».

На камеру каже – у коментарі йдеться в цілому про мовне питання, а не про українську мову.

«Я ж не мав на увазі українську мову, я просто сказав, питання про мову, коли починають порушувати та нав’язувати, то в цьому сенсі викликає відразу у будь-якої людини. Будь-яка людина може відстоювати свою точку зору, свою мову, свою культуру. А те, що я назвав цю проблему блювотною, ну і слава Богові», – пояснив Сергій Шубін.

Сторінка Шубіна у Facebook заповнена посиланнями на російські пабліки та спільноти. На світлинах заборонена в Україні символіка – георгіївська стрічка, червона зірка, серп та молот. На головній фотографії напис: «Мой родной язык русский». Втім, слова колишньої студентки Ольги, щодо пропаганди дружби із країною агресором та визнання ЛДНР, професор спростовує.

«Це частина території, яка непідконтрольна офіційній владі Києва. Причини ми не будемо розкривати, чому так сталось, це історично так склалось, тому що можна так сказати, сім років минуло. Тому я такого не казав», – сказав Сергій Шубін.

За подібний випадок службове розслідування у навчальному закладі стосовно викладача Сергія Шубіна вже проводилось, розповів директор Миколаївського інституту права Богдан Фасій, говорить, поведінка викладача неприпустима.

«З приводу цього вже було проведено службове розслідування, даному професору було оголошено догану, але звільнення тут неможливе, тому що до цього скарг на цього професора більше не було. Пройшов рік, відбулася подія, яка неприпустима. Це відбулось 04.07.2021 року, в неділю. З понеділка ми почали нове службове розслідування, поки воно триває, я сподіваюсь, що пару днів і воно закінчиться. Зараз даний професор з нами на зв’язок не виходить, він знаходиться у відпустці, тому такі питання також хотів би задати йому особисто», – розказав Богдан Фасій.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь в коментарі телефоном говорить, якщо до його офісу надійде звернення від студентів або колег професора Шубіна, то за з’ясуванням звертатимуться до навчального закладу та до Міносвіти.

Юрист Юрій Барк говорить, що своїми висловлюваннями в аудиторіях та на власній сторінці в соцмережах професор Сергій Шубін порушує кілька законів. Зокрема, «Закон про забезпечення функціонування української мови, як державної», а також «Закон України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *