23.06.2020

Миколаївські депутати погодили взяття кредиту на виплату зарплат працівникам КП «Миколаївоблтеплоенерго»

Під час сесії міськради керівник КП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов звернувся до депутатського корпусу з проханням дати дозвіл на підписання кредитної угоди з банком «Восток».

Кошти потрібні, щоби виплатити заробітну платню працівникам підприємства, а також, сплатити податки, зазначають в прес-службі мерії.

За словами Миколи Логвінова, щороку влітку колектив теплопостачального підприємства страждає від невиплати зарплатні, хоча люди сумлінно виконують свою роботу.

  • Ми провели переговори з банком «Восток», що дав добро на кредит у сумі 25 млн грн терміном на 3 місяці — бланковий кредит без будь-яких забезпечень. Наша мета — виплата заробітної платні та податків. Термін — з 1 липня до 30 вересня 2020 року. Для того, щоби ми могли взяти цей кредит, потрібен дозвіл міської ради. Тому я прийшов до вас із цим питанням, — пояснив директор комунального підприємства.

На прохання депутатів Микола Логвінов розповів про результати держаудиту, проведеного на «Миколаївоблтеплоенерго». Попередня перевірка відбулася наприкінці 2016 року. Цього разу аудитори працювали упродовж 4 місяців. Жодних критичних порушень не знайдено.

  • Основна мета — підтвердити наявність різниці в тарифах. Згідно зі звітом, різниця між економічно обгрунтованим та діючим тарифами складає 245 млн грн. Усе інше — робочі моменти, — пояснив керівник. — Готовий відповісти на всі питання, адже я живу цим підприємством.

Звітував керівник і щодо роботи за проєктом із реконструкції теплових мереж, що реалізується за співпраці зі Світовим банком.

Загальна сума кредиту Світового банку — 21 млн дол. (на 19 млн дол. договір зі Світовим банком та на 2 млн дол. — з Фондом чистих технологій). Загальна сума використаних коштів — 9 млн дол., тобто 41 % від загальної суми.

Відповідно до договору виконано такі роботи:

  • ізоляція теплотрас — 25 км (36 млн грн), у результаті досягнуто 5 млн 600 тис. грн економії коштів упродовж опалювального періоду;
  • проєктно-кошторисна документація на реконструкцію теплових мереж (171 тис. дол.)
  • техніко-економічне обгрунтування реконструкції котелень та центральних теплових пунктів (300 тис. дол).

Наразі триває встановлення індивідуальних теплових пунктів. Так, у Корабельному районі встановлено 92 ІТП та 3 ЦТП (центральні теплові пункти). Вони працюють, при чому перша група — 50 пунктів — вже другий сезон. Загальна економія складає 10 % від споживання.

Продовжується реконструкція теплових мереж. Перший етап передбачає закриття котельні «Океан” із прокладанням 2 км нових мереж. Котельня була зачинена минулого року. Цьогоріч Корабельний район відпрацювали на потужностях однієї котельні, що розташована на вул. Самойловича. Потенційна економія склала 15 млн грн за опалювальний період.

На сьогодні завершується процес закриття 9 підвальних котелень та прокладання нових тепломереж за адресами: вул. Терасна, 16, вул. Нікольська, 8, Бузький бульвар, 9, вул. Мостобудівників, 6 та ін. Споживачі будуть переключені на котельню на вул. Спортивній, 1. Упродовж липня завершать впорядкування території.

  • Лишається один великий контракт — реконструкція 5 великих котелень, що складають 60 % генерації тепла всього підприємства. Наразі вже проведено демонтажні роботи на вул. Спортивній, 1к, вул. Самойловича, 42, проспекті Героїв України, 72 (тут уже починається будівництво), вул. Біла, 71. На наступний рік у нас залишиться в роботі котельня на вул. Новозаводській, 48 А. Загальна вартість контракту — 9 млн дол. Після виконання всіх заходів економія газу складатиме 20 %! — розповів Микола Логвінов.

Економія 10 млн куб газу та 2 млн кВт електроенергії на рік — такий результат виконаної на сьогодні роботи. У грошовому еквіваленті це біля 60 млн грн. Загалом за три роки впроваджені заходи дали змогу зекономити 300 млн грн.

Цьогоріч, мабуть, уперше за кілька років, підприємство розрахувалося за газ, спожитий протягом опалювального періоду. Відсутня кредиторська заборгованість перед НАК «Нафтогаз України». Почали виплачувати борги минулих років.

Після тривалого обговорення питання щодо надання підприємству дозволу на підписання кредитної угоди виносили на голосування тричі. Врешті погодили, віддавши 31 голос «за».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *