28.02.2019

Миколаївські криміналісти взяли на озброєння дрони та квадрокоптери

Навчання проводили спеціалісти профільного підприємства з обслуговування БПЛА в Україні.

З 25 по 27 лютого за сприяння Консультативної місії Європейського союзу в Україні на базі Навчально-наукового інституту НАВСУ у м. Києві для фахівців-криміналістів СУ ГУНП в Миколаївській області проводилися практичні курси пілотів безпілотних літальних апаратів (БПЛА) – дронів та квадрокоптерів.

Після відпрацювання навичок керування безпілотних літальних апаратів  на комп’ютерних тренажерах-симуляторах, в різних погодних умовах — в дощ та хуртовину співробітники відтворювали фігури та задачі пілотування дронами на відкритій місцевості.

Дрони можуть виявитися кращими помічниками в надзвичайних ситуаціях, при ліквідації наслідків стихійних лих, для програм управління трафіком. В роботі поліції безпілотники збільшують ймовірність виявлення незаконних посівів наркотичних рослин, дрони зможуть допомогти виявляти браконьєрів, незаконний видобуток корисних копалин. Крім того, безпілотники допоможуть виявляти незаконні рубки лісу, а також моніторити дорожню обстановку на трасах і допомогти шукати викрадений транспорт. Безпілотні літальні апарати, які забезпечують ситуаційну обізнаність під час захоплення заручників, можуть допомогти також і в разі загрози вибуху. А оснащені додатковим програмним забезпеченням дрони можуть бути незамінні при пошуках зниклих людей і переслідуванні злочинців.

Під час підсумкового іспиту представники Консультативної місії ЄС відзначили майстерність та вправність вже повноцінно підготовлених пілотів з керування БПЛА. Україна стала однією з перших 10-ти держав Європи, хто отримав і може використовувати безпілотні літальні апарати світової якості для потреб Національної поліції.

Після закінчення навчання криміналісти СУ ГУНП в Миколаївській області отримали сертифікати, які підтверджують вивчення теоретичної бази знань щодо навичок поводження, безпеки руху та порядку і правил використання дронів у різних кліматичних та архітектурних умовах.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *