28.11.2019

Миколаївські чиновники вкрали 15 млн.грн. на закупівлі онлайн-підручників

Служба безпеки України викрила посадовців Миколаївської облради, Департаменту освіти та науки облдержадміністрації й одного з місцевих комунальних підприємств на привласненні бюджетних коштів, призначених для шкіл регіону.

Повідомляє прес-служба СБУ України.

Відповідно до Програми розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки держава забезпечує вільний та безкоштовний доступ учнів до онлайн підручників та навчально-методичних посібників.

Представники влади та місцевого самоврядування неправомірно внесли до видатків бюджету кошти на закупівлю е-підручників. У змові з двома комерційними структурами, які спеціалізуються на наданні програмних послуг, чиновники безпідставно провели тендер та перерахували фірмам кошти на придбання кодів доступу до електронних ресурсів.

У такий спосіб зловмисники вивели з бюджету 15 мільйонів гривень та привласнили їх.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, тривають обшуки за місцями роботи, проживання та в автомобілях фігурантів справи.
Вилучено печатки, документацію та електронні носії, що містять інформацію про оборудки зловмисників. Заходи із викриття схеми проводяться спільно Територіальним управлінням ДБР, розташованим у Миколаєві.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин привласнення бюджетних коштів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.