15.09.2021

Миколаївців запрошують на презентацію результатів архітектурно-урбаністичного воркшопу «Нове життя ДОФу»

Миколаївців запрошують на презентацію результатів архітектурно-урбаністичного воркшопу «Нове життя ДОФу у Миколаєві», під час якої розкажуть вірогідні сценарії розвитку цієї історичної території.

Презентація відбудеться у середу, 15 вересня, о 19:30 на літньому майданчику ДОФа (колишнього Будинку офіцерів флоту) за адресою: м. Миколаїв, вул. Артилерійська, 7. Вхід вільний.

«Під час воркшопу українськи архітектори, дизайнери та урбаністи переосмислили простір біля історичної будівлі Морського зібрання та намагались вкласти нові сенси в це місце не забувши історію. Ці напрацювання презентуємо миколаївській спільності, аби разом творити майбутнє цієї території», — каже Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій в Агенції розвитку Миколаєва.

Команда учасників три дні працювала над концепцією розвитку території ДОФу під менторським супроводом Олександра Шевченка — урбаніста, керуючого директора агенції просторового розвитку ZVIDSY, м. Київ. Також учасникам допомагали лекторки Марина Семенченко (урбаністка, м. Мінськ, Білорусь) та Анастасія Гулевата (архітектор, агенція просторового розвитку ZVIDSY, м. Київ).

Команда проаналізувала урбаністичний контекст території ДОФу. Окрім архітектури та цільової аудиторії дослідили артефакти, історію та культуру простору, та сформували візію, що якнайкраще описує подальший розвиток території: «… цей простір безпечний, інклюзивний, справедливий. Саме тут до старих функцій додаються нові, інновативні активності, що перезапускають це місце».

Фокус команди був націлений не на архітектурних об’єктах, а на сценаріях використання території та цінностях, які простір може запропонувати користувачам.

В результаті, команда опрацювала 11 зон, які мають різні функції, але логічно пов’язані системою доріжок та сценаріями використання.

Учасникам й учасницям вдалось розширити сезонність використання простору, утримати баланс соціальної та комерційної функцій та збільшити коло потенційних користувачів локації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.