08.07.2021

Миколаївців запрошують на третій вікенд мобільного павільйону House of Europe

Запрошуємо миколаївців відвідати заходи третього вікенду роботи мобільного павільйону House of Europe в Миколаєві. Вхід на усі заходи безкоштовний. 

9 липня, п’ятниця

21:00–22:30 — показ фільму «Дух Баугаузу» на великому екрані.

Країна: Німеччина, 2019. Хронометраж: 95 хв. Жанр: документальний фільм. Режисер: Нільс Болбрінкер, Томас Тільш. Трейлер: https://youtu.be/A_c_oE7ThbM

Це розповідь про життя студентів Баугаузу, шалені костюмовані вечірки, зіркових викладачів на кшталт Василя Кандинського та Пауля Клее, роль жінок у становленні школи та сміливі ідеї, які змогли розлетітися світом ще до того, як німецькі націонал-соціалісти домоглися закриття школи. Це дещо більше, ніж чергова документальна стрічка про Баугауз, його радше можна порівняти з глибоким зануренням у суть речей у сучасній культурі.

10 липня, субота

12:00–20:00 — інфодень з менеджеркою грантів міжнародної співпраці та інфраструктурних грантів House of Europe Ілоною Демченко. Реєстрація: https://bit.ly/infoday_HoE_2

Гранти міжнародної співпраці підтримують спільні культурні проєкти українських та європейських організацій: музичні фестивалі, віртуальні виставки, книжкові ярмарки, онлайн-резиденції, театральні постановки та інші сміливі ідеї для офлайну та онлайну. Найкращі з них отримають до 50 000 євро на втілення.

Інфраструктурні гранти дозволяють придбати техніку, необхідну, щоб пожвавити культурне життя у своєму місті або селі. Можна отримати до 9 000 євро на потужний комп’ютер для курсів дизайну для дітей в міському будинку творчості, планшети для проведення інтерактивних виставок у сільському музеї, мікрофон та програму для монтажу для створення студії подкастів у обласному молодіжному центрі та безліч інших ініціатив.

18:00–19:00 — презентація грантів міжнародної співпраці House of Europe та Хататону 2.0 від менеджерки грантів міжнародної співпраці House of Europe Ілони Демченко.

Хататон 2.0 — це 48-годинний онлайн-ідеатон, на якому зустрінуться учасники з культурних та технологічних, діджитальних та креативних індустрій для того, щоб разом нагенерувати нові проривні ідеї, які трансформують та адаптують культуру та культурні проєкти до пост-карантинної реальності. Учасники мають віднайти дієві рішення на перетині технологій та 6 культурних секторів: музика, театр, кіно, книги та медійні проєкти, візуальне та цифрове мистецтво, урбаністика та міждисциплінарні рішення (особливо вітаються!). Команди з найінноваційнішими проєктами виграють призи в 3 000 євро. Автори найцікавіших ідей із високим потенціалом — підтримку на реалізацію в 1 000 євро.

19:00–20:00 — розмова про те, як створювати історії та будувати простори з Марком Вілкінсом.

Марк Вілкінс – швейцарсько-британський режисер, сценарист та фільммейкер художнього, документального кіно та реклами. Активіст київського ком’юніті, співвласник галереї The Naked Room та вінтажного маркету Kyivness, гастроном The Naked Bar, автор проєктів у нерухомості The Riverbird’s Nest та Reitarska Circle.

21:00–22:30 — показ фільму «Неможливий проєкт: врятувати Polaroid» на великому екрані.

Країна: Німеччина, Австрія 2020. Хронометраж: 99 хв. Жанр: документальний фільм. Режисер: Єнс Мойрер. Трейлер: https://youtu.be/RWLtfQKL41w

У 2008 році, коли аналогова фотографія стрімко втрачала актуальність, ексцентричний австрійський біолог наважився на авантюру в дусі двобою між Давидом та Голіафом: він вирішив урятувати останню у світі фабрику Polaroid.

11 липня, неділя

11:00–14:00 — воркшоп зі скетчингу ілюстраторки Оксани Драчковської. Вхід за реєстрацією. Реєстрація: https://bit.ly/workshop_sketching

Оксана Драчковська — художниця-ілюстраторка, фіналістка конкурсу 55-ої Болонської виставки ілюстраторів. Увійшла до ТОП-8 українських ілюстраторів за версією UkraineNOW. Стипендіатка програм «Gaude Polonia» (2016) та «SAIA» (2017, Cловаччина). Співпрацює з видавництвами «Наш формат», «Pанок», «Лілея-НВ», «Книги XXI», «Читаріум» та журналами «Пізнайко», «Panorame magazine», «Egreš» (Словаччина), «La Bosoule» та ін. Її дитяча книжка «Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама» видавництва «Чорні вівці», стала найкращою дитячою книжкою у віковій категорії 6−8 років за версією BookForum Best Book Award 2020.

19:00–20:00 — дискусія «Трансформація музеїв у сучасні культурні хаби» та презентація каталогу зацифрованих робіт Миколаївського художнього музею за участю Платформи MY ART та учасниці навчальної подорожі House of Europe для музейників Світлани Романенко.

Платформа MY ART — це творча платформа, що займається створенням і підтримкою культурних проектів у Миколаєві.

20:00-21:00 — Dj KA PU, live-set просто неба.

Представник електронної сцени Миколаєва, діджей, музикант, організатор тусовок, хоровий диригент за освітою. Займається написанням музики більше 10 років. З 2015 збирає аналогові та цифрові пристрої для написання музики на користь живого виконання і відмови від комп’ютерних програм і секвенсорів. Грає в різних жанрах techno, house, electro breaks і все це з елементами trance під hip hop соусом.

21:00-22:40 — показ фільму «Вулкан» на великому екрані.

Країна: Україна, 2018. Хронометраж: 106 хв. Жанр: драматична комедія. Режисер: Роман Бондарчук. У ролях: Сергій Степанський, Христина Дейлик, Віктор Жданов. Трейлер: https://youtu.be/QeG5QMUmXeQ

Після декількох дивних збігів, перекладач ОБСЄ Лукас опиняється в південноукраїнському місті Берислав. Ставши мимовільним гостем свого дивного господаря Вови, Лукас стикається з абсолютно новим всесвітом, у якому життя здається повністю відірваним від будь-якого звичного укладу. Незважаючи на його початкову неприязнь, Лукас усе більше й більше захоплюється Вовою та його дочкою Марушкою – і це, зрештою, підштовхує до власних пошуків давно загубленого щастя.

Як відомо, мобільний павільйон House of Europe відкрив свої двері для миколаївців. Протягом трьох тижнів з 25 червня по 18 липня за фінансової підтримки Європейського Союзу на Соборній площі на мешканців та гостей міста чекають безліч цікавих відкритих заходів: кінопокази, музичні концерти, лекції, презентації та воркшопи.

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/541798440334465/

Програма павільйону House of Europe доступна на сайті https://pavilion.houseofeurope.org.ua.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *