19.11.2019

Миколаївщині додатково виділили більше 22 млн грн медичної субвенції

15 листопада Кабінет Міністрів прийняв рішення про перерозподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Зокрема, Миколаївська область отримує 22,3 млн грн.

Протягом тижня обласна державна адміністрація має розподілити ці кошти між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад.

Субвенція має піти на погашення заборгованості по заробітним платам медикам, на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, а також на лікування хронічної ниркової недостатності методом гемодіалізу.

Отже, до кінця року органи місцевого самоврядування матимуть можливість фінансувати заклади охорони здоров’я.

“Ще на початку 2019-го Асоціація міст України визначила позицію, спільну думку органів місцевого самоврядування щодо стану забезпечення медичною субвенцією. Тому впродовж року АМУ неодноразово звертала увагу на критичний стан місцевих бюджетів у забезпеченні фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції та виступала за прийняття відповідного рішення Уряду. Позицію наших органів місцевого самоврядування на засіданні Кабміну представляв виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан”, — зазначають у Миколаївському регіональному відділенні Асоціації міст України. 

У зверненнях Асоціації до Прем’єр-міністра України, органів виконавчої влади та безпосередньо до Міністерства охорони здоров’я була висловлена пропозиція переглянути обсяги медичної субвенції на 2019 рік та спрямувати на заклади охорони здоров’я у містах. Було неодноразово наголошено на необхідності забезпечення заробітною платою медпрацівників, хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2019 року та наступні роки.

“Аби забезпечити право на доступну медичну допомогу населенню територіальних громад, ми рекомендуємо органам місцевого самоврядування звернутися до керівництва Миколаївської ОДА з відповідними фінансово-економічними обґрунтуваннями і проханням здійснити вчасний і ефективний розподіл коштів медичної субвенції  для забезпечення хворих”, — підкреслюють експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *