28.03.2019

Миколаїв відзначає 75 річницю визволення міста від нацистських загарбників

28 березня Миколаїв відзначає 75 річницю визволення міста від нацистських загарбників. 

У цей день сотні миколаївців зібралися біля меморіального комплексу на честь 68-ми десантників загону К.Ф.Ольшанського, щоб вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні. До покладання квітів у знак пошани Героям долучилися голова Миколаївської міської ради Олександр Сенкевич, перший заступник міського голови Володимир Криленко, заступники міського голови Юрій Андрієнко, Олександр Омельчук, Юрій Степанець, заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, заступник голови обласної ради Андрій Кротов, депутати, ветерани, військовослужбовці та небайдужі жителі Миколаєва і області.

Учасники заходу згадали тих, хто поліг у боях і став невинною жертвою в боротьбі з загарбниками. Під час хвилини мовчання схилили голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти та вижити.

До зібрання звернувся мер Олександр Сєнкевич. Міський голова зазначив, що спогади про  війну навіть з плином десятиліть не стираються з пам’яті людей. Вони непідвладні часу, зберігаються і передаються з покоління в покоління.

— Вшановуючи пам’ять усіх, хто віддав своє життя за Україну, її незалежність та свободу, глибоко усвідомлюємо, що подвиг героїв назавжди має закарбуватися в нашій пам’яті. Вони йшли на війну не за постать вождя,  вони йшли за мир, рідну землю, за Україну – сказав очільник міста. — Щира вдячність ветеранам, які брали участь у військових діях тих часів, та тим, хто відбудовував наше місто після війни. Сьогодні ми живемо тільки завдяки їх самопожертві. Низький вам уклін!

На зібранні був присутній  Іванець Дмитро Пилипович — один з двох визволителів міста Миколаєва, які ще живуть поруч з нами. Ветеран коротко розповів про страшні дні війни. Згадав, з яким ентузіазмом і наполегливістю молоді хлопці та дівчата тоді йшли захищати рідну землю від загарбників.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *