28.02.2019

Миколаїв купує 23 автобуси на умовах лізингу: детально про процедуру

Вже незабаром на вулицях Миколаєва з’являться нові автобуси, які мають суттєво вплинути на ситуацію з громадськими перевезеннями в місті. 23 одиниці техніки купуються за процедурою лізингу.

Лізингова компанія була обрана за результатами відкритого конкурсу, в якому взяли участь 4 державні банки – «Ощадбанк», «Приватбанк», «Укргазбанк» і «Укрексімбанк» (в особі своєї лізингової компанії «Ексімлізинг»). По результатах проведення цього відкритого конкурсу компанія «Ексімлізінг» була визнана переможцем. Водночас відбувався відкритий конкурс з вибору техніки, яку буде придбано на умовах лізингу. За його результатами було обрано 2 компанії (офіційні постачальники пасажирської техніки МАЗ в Україні), які надали свої комерційні пропозиції з найменшою ціною. Остаточний вибір постачальника був за лізинговою компанією, повідомляють в мерії.

Згідно договору фінансового лізингу 23 одиниці транспорту коштуватимуть Миколаєву близько 93 мільйонів гривень. Ця сума складається із відшкодування вартості предмету лізингу у розмірі 73,5 млн. грн.(власне вартість автобусів) і наступних платежів:

—          адміністративна комісія (у розмірі 0,92 млн. грн.);

—          оплата за користування послугою лізингу (складає 18% річних з компенсацією 8% Республікою Білорусь, за 36 місяців приблизно 13 млн. грн.);

—          обов’язкове страхування ОСАГО і додаткове страхування на весь період дії договору лізингу (орієнтовно 0,2 млн. грн.);

—          добровільне страхування КАСКО також на весь  період дії договору лізингу (3% від вартості техніки);

—          державна реєстрація (з оплатою всіх видатків та зборів).

Таким чином Миколаїв отримає повністю оформлені та зареєстровані автобуси, які не потребуватимуть будь-яких додаткових фінансових витрат. Тобто за 36 місяців, які передбачені договором лізингу, «Ексімлізинг» отримає близько 20 млн. грн. Втім, якщо виплати будуть достроковими, то і ця сума відповідно буде зменшуватися.

Альтернативою лізингу могли б стати відкриті торги. Але в Україні, зокрема у Житомирі, вже був приклад, коли чотири рази через недобросовісну конкуренцію торги були зірвані. Як наслідок – місто не отримає сучасний, зручний пасажирський транспорт. Миколаїв вирішив не ризикувати, зважуючи на постійні проблеми із громадськими перевезеннями. Тому пішли за процедурою лізингу. Містяни вже найближчим часом зможуть оцінити переваги комунального транспорту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *