12.07.2021

Миколаїв обрали одним із восьми міст України, де відбудуться кризові навчання з питань безпеки

Миколаїв обрали одним із восьми міст України, де відбудуться кризові навчання з метою вивчення й пошуку шляхів протидії гібридним загрозам.

Про це розповів виконавчий директор Міжнародного центру безпеки та оборони (ICDS) Дмитро Теперік в ефірі Українського радіо: Миколаїв.

«В Естонії з 1991 року ми вибудовуємо комплексний підхід до національної безпеки. Нині ділимося досвідом з українцями, бо віримо, що безпека неподільна. Безпека України – це безпека Європи», – сказав Дмитро Теперік.

Кризові навчання відбудуться у вересні 2021 року в рамках естонсько-української програми «Стійка Україна». Учасники навчань здобудуть навички, як вирізняти та оперативно реагувати на фейкові новини, військові та інфраструктурні кризи та злагоджено діяти під час надзвичайних ситуацій.

«Стійкість – це рівень підготовки громадян, громади, нації до різних кризових ситуацій. Це вміння долати кризи і розвиватися після криз», – сказав Дмитро Теперік.

За словами експерта, стійкість розглядають на трьох рівнях. Перший – це наявність у громадян певних знань, умінь і навичок, як поводитися в кризових ситуаціях. Другий – це рівень громад. Йдеться про те, які є відпрацьовані, прозорі механізми ухвалення рішень владою. Третій – це рівень нації, де апелюють такими абстрактними поняттями як патріотизм, довіра громадян до влади та ЗМІ тощо.

«Результати наших досліджень свідчать, що в Україні й на національному, й на регіональному рівнях у багатьох груп населення низький рівень довіри до влади. Вміння вибудовувати принципи довіри до різних інституцій – це один із головних елементів досвіду Естонії, що підсилює стійкість», – сказав Дмитро Теперік.

Координатор програми «Стійка Україна» Ілля Мірошкін розповів, що в 2019 році в Миколаєві підписали Меморандум про співпрацю з Міжнародним центром безпеки і оборони в рамках естонсько-української програми «Стійка Україна».

Співпраця передбачає реалізацію комплексу заходів щодо підвищення кібербезпеки Миколаєва, покращення якості комунікаційної стратегії. План дій у рамках співпраці розробили до 2022 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *