09.08.2019

Місто планує закупити 60 нових тролейбусів та відремонтувати інфраструктуру КП «Миколаївелектротранс»

Сьогодні, 9 серпня, мер Олександр Сєнкевич провів робочу зустріч з представниками Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, під час якої обговорили питання модернізації міського електротранспорту.

Про це повідомляє прес-служба Миколаївської міської ради.

У нараді також взяли участь заступник міського голови Юрій Андрієнко, радник міського голови Андрій Волков,  директор департаменту фінансів міськради Віра Святелик, начальник управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Дмитро Попов, керівник КП «Миколаївелектротранс» Володимир Євтушенко.

До складу делегації Європейського Банку Реконструкції та Розвитку увійшли банкіри ЄБРР Денис Гайови та Ольга Кравець, менеджер відділу супроводу договорів компанії Ernst & Young Тетяна Войтович, менеджер відділу оцінки бізнесу компанії Ernst & Young Антон Муханов.

Нагадаємо, що під час попередніх переговорів мова йшла про придбання 50 тролейбусів. Однак на минулій зустрічі була озвучена пропозиція міського голови Олександра Сєнкевича щодо корегування проекту —  придбання  для КП «Миколаївелектротранс»  не тільки класичних тролейбусів, але й тролейбусів з автономним ходом.

Експерти ЄБРР розглянули пропозицію Миколаївського міського голови і сьогодні представили свої висновки.

— Завершилась стадія підготовки інвестиційної програми, фінансової моделі для кредитного комітету, визначилися, яка сума необхідна для розвитку інфраструктури, та три напрямки роботи: збільшення кількості тролейбусів, модернізація тролейбусного депо і модернізація та розвиток інфраструктури, — зазначила Тетяна Войтович.

При цьому кінцевий варіант інвестиційної програми передбачає придбання 40 звичайних тролейбусів та 20 тролейбусів з автономним ходом. Планується, що тролейбуси з автономним ходом будуть обслуговувати віддалені райони міста.

За словами Тетяни Войтович, окрім модернізації тролейбусного депо, проект передбачає капітальний ремонт і модернізацію інфраструктури підприємства. Зокрема, планується модернізувати 6 тягових підстанцій, привести до ладу понад 10 ділянок контактної мережі та замінити низку опор.

У цього проекту є як економічні та і соціальні переваги. Його реалізація призведе до скорочення витрат на ремонт транспортних засобів (нові тролейбуси вимагають менших витрат на обслуговування) та зниження рівня споживання електроенергії (передбачається, що скорочення споживання електроенергії становитиме понад 700 тис. кВт/рік). Крім того, збільшення парку тролейбусів вимагатиме розширення штату персоналу, залученого до їх обслуговування.

У свою чергу, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич проінформував, що місто також вкладатиме кошти в розвиток міського електротранспорту. Мається на увазі проект з будівництва тролейбусної лінії в Корабельний район та на Намиві.

Під час зустрічі сторони обговорили деталі співпраці та визначили подальші кроки, необхідні для втілення в життя масштабного проекту розвитку і модернізації електротранспорту міста Миколаєва.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *