10.09.2021

НАБУ відкрило справу проти миколаївської судді, яка винесла рішення про стягнення з МГЗ ₴ 9,2 млрд.

Національне антикорупційне бюро України розслідує кримінальне провадження щодо судді Заводського районного суду, Ірини Бобрової, яка винесла рішення про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) компенсації в 9,2 мільярда гривень на користь ГО «Стоп шлам».

Про це заявив адвокат МГЗ Володимир Ващенко в розслідуванні «Стопкор» про екологічні рейдерів.

В даний час НАБУ порушено кримінальне провадження та здійснюється досудове розслідування у відношенні дій Бобрової Ірини В’ячеславівни за статтею 364 КК частиною 2 — зловживання владою, тому що ненадходження коштів до державного бюджету, які повинні надійти, це є збитками державі, шкода, свідомо заподіяними цієї суддею державному бюджету України і державі Україна, — зазначив Володимир Ващенко.

Як повідомляють в Миколаївському глиноземному заводі, це не перше кримінальне провадження. Зокрема, раніше прес-служба заводу повідомляла, що Госбюро розслідувань і поліція почали слідство — засновників ГО «Стоп шлам» підозрюють в шахрайстві.

Крім того, слідство з’ясовує, чому всі справи щодо МГЗ виявилися виключно на розгляді судді Ірини Бобрової та чи було втручання в систему автоматичного розподілу справ.

На думку представників МГЗ, при винесенні рішення Ірина Боброва допустила відразу кілька порушень. Зокрема, справу було прийнято до розгляду без сплати судового збору, а всі клопотання захисту заводу були проігноровані — суддя так і не викликала в суд жодного «потерпілого», хоча були надані докази, що більшість з людей, зазначених в позові, взагалі не мають до нього відношення. Журналісти з’ясували, що в переліку позивачів або неіснуючі люди, або люди, дані яких використовували без їх відома.

При цьому, «Стоп шлам» заявляє про майже 1,3 тисячі членів організації, проте на мітинг під суд, куди прийшли майже тисяча робітників МГЗ, зібралися близько 30 представників нібито екологів.

— Це були молоді спортивні хлопці з татуюваннями, які насилу розуміли суть своїх же вимог, — стверджують в МГЗ.

Джерело: МаюПраво

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.