22.08.2021

Найвищий флагшток в Миколаєві обгородять стінами з легованої сталі COR-TEN

В сквері «Юних героїв», навколо найвищої стели Миколаївщини з Державним Прапором України, облаштовується майданчик, який оточується підпірними стінами з опорядженням листами легованої сталі COR-TEN (кортен).

Про це повідомляє пресслужба Миколаївської ОДА.

«В усьому світі та на території України з такої сталі споруджують будівлі, а також використовуються її для реконструкції історичних споруд, роблять витвори сучасного мистецтва, скульптурні композиції, пам’ятники, містки та інші малі архітектурні форми. В Миколаєві таке архітектурне рішення застосовується вперше», — говориться в повідомленні.

Відомо, що до Миколаєва листи сталі COR-TEN було доставлено зі Швеції, де їх виготовленням займається шведська сталеливарна компанія SSAB (швед. SSAB Svenskt Stål AB).Відмінна особливість сталі- її «іржавий» колір. При тому, що іржа на поверхні справжня. Це відбувається тому, що хімічний склад сталі під впливом вологи, провокує окислення з подальшою появою на поверхні матеріалу захисної оксидної плівки (патини). Патина повністю закриває пори металу, виключаючи проникнення кисню в структуру металу, і запобігає можливим корозійним процесам. Особливістю цього процесу є те, що він продовжується постійно, внаслідок чого колір сталі COR-TEN змінюється від бархатистих бронзових тонів до насичено-коричневого. Через півмісяця сталь стає яскраво-жовтою, через пів року — рудою, а вже через два роки — коричневою.

«Завдяки своїм антикорозійним властивостям, вироби зі сталі COR-TEN зовсім невибагливі в обслуговуванні та не потребують антикорозійної обробки, що різко скорочує експлуатаційні витрати протягом усього їх життєвого циклу.»

В ОДА також відзначили, що крім низьких експлуатаційних витрат, вироби зі сталі COR-TEN відрізняються підвищеною екологічною чистотою через те, що на них не витрачаються фарби і розчинники.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.