04.07.2019

Напередодні свого 230-річчя Миколаївський порт збільшив обсяги перевалки більше, ніж на 20%

Один з найстаріших морських портів України – порт Миколаїв – напередодні свого 230-річчя вийшов на показник перевалки в понад 15 млн тонн. Це більше, ніж на 20% перевищує показники за аналогічний період 2018 року.

Зараз Миколаївський морський порт входить до трійки найбільших морських портів України за обсягами перевалки вантажів.

«АМПУ активно інвестує у розвиток Миколаївського порту і разом зі стивідорними компаніями робить цей порт із великою історією дедалі сучаснішим.
Наприкінці минулого року ми домовилися з однією з найбільших світових продовольчих корпорацій COFCO про реалізацію спільного проекту з розвитку зернового терміналу та реконструкції причалу №0. Також у роботі низка інших проектів, зокрема, будівництво причалу №8. Їх реалізація збільшить можливості порту з перевалки вантажів щонайменше на 4 млн тонн на рік», — зазначив керівник ДП «АМПУ» Райвіс Вецкаганс.

Миколаївський порт уже є лідером серед портів України за обсягами перевалки хлібних вантажів та олії. Минулого року стивідорні компанії, що працюють у порту, перевалили 13,6 млн тонн хлібних вантажів та 2,5 млн тонн олії – ці показники стали рекордними серед морських портів України в 2018 році. Потужності порту, що є важливою складовою логістичного ланцюга аграрного кластера регіону, розвиватимуться і надалі. Очікується, що внаслідок реалізації низки інвестиційних проектів вантажообіг агропродукції у Миколаївському порту зросте на 30%.
За словами Райвіса Вецкаганса, АМПУ планує збільшити інвестиції у розвиток портової інфраструктури. У 2019 році очікується збільшення фінансування удвічі.
Окрім реконструкції та розвитку причального фронту, цього року в Миколаївському порту буде завершено експлуатаційне днопоглиблення підхідного каналу та акваторії порту, а також підхідного каналу порту «Дніпро-Бузький». Наразі виконано понад 90% від запланованих обсягів робіт на підхідному каналі. За підсумками реалізації проекту, його глибини будуть доведені до паспортних: 11,2 м та 11,5 м. Загальний обсяг робіт складає понад 890 тис. куб. м.

«Миколаївський порт старший за місто, уся наша історія та життєдіяльність тісно пов’язані, від успішної роботи порту багато в чому залежить добробут громади. Портовики роблять великий внесок у бюджет Миколаєва, а розвинена портова інфраструктура – це майбутнє нашого міста. Бажаю всім нам перспективного майбутнього», — привітав портовиків та мешканців Миколаєва міський голова Олександр Сєнкевич.
Зараз у порту налічується 23 державні та 14 приватних причалів. Порт розташований на лівому березі річки Південний Буг та з’єднаний з басейном Чорного моря Бузько-Дніпровсько-лиманським каналом (БДЛК), що складається з 13 колін.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *