18.09.2021

Науковці Миколаєва слідкують за екологічним станом річок

Миколаївський Національний університет кораблебудування (НУК) ім. адмірала Макарова впродовж 15 років веде активний моніторинг річок Миколаєва за рівнем забруднення.

Про це озповіла директорка науково-дослідного інституту з проблем екології та енергозбереження при Миколаївському Національному університеті кораблебудування ім. адмірала Макарова Анна Трохименко.

На базі закладу працює екологічна науково-дослідна лабораторія. Вона є сертифікованою і працює як для зовнішніх користувачів, так і для студентів. Вона дозволяє виявляти близько 60 компонентів у поверхневих, підводних, питних водах.

Спеціалісти НУК розробляють методи захисту води та водопідготовки.

За словами Анни Трохименко, станом на вересень 2021 року фахівцями закладу оцінена екологічна небезпека джерел забруднення річок Миколаївської області.

«Запропоновані технології оцінки для впровадження у роботу екологічної інспекції, дані регулярно можна побачити у звіті Миколаївщини про стан навколишнього середовища, які засновані на результатах роботи науковців закладу, студентів зокрема», — сказала Анна Трохименко.

Директорка інституту розповіла, що завдяки накопиченому досвіду фахівці закладу змогли організувати співпрацюю з підприємствами Сумщини та Харківщини не тільки в галузі водоочищення, але й в галузі очищення від нафтових забруднень ґрунтів.

Джерело: Суспільне

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.